Wynajem samochodu- jak opłacić?

  • 27.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Wynajem samochodu- jak opłacić?
Wynajmując samochód możemy często skorzystać z różnych form płatności. Wszystko zależy od tego, jakie formy dopuszcza firma, z usług której planujemy skorzystać. Jednak wiele zależy również od tego, czy wynajmujemy auto w Polsce czy za granicą i gdzie chcemy się przemieszczać.

Opłata za wynajem za granicą

Gdy decydujemy się na wypożyczenie samochodu w innym państwie możemy być właściwie pewni, że firma będzie oczekiwała rozliczenia bezgotówkowego, a najczęściej udostępnianą formą płatności będzie karta kredytowa. Dla firmy wynajmującej auto jest to dodatkowe zabezpieczenie, które pozwoli “ściągnąć” ewentualne koszty dodatkowe, wynikające np. z uszkodzenia auta. Ale także jest to forma dodatkowej weryfikacji nas, jako kontrahenta, gdyż razem z dowodem osobistym lub paszportem oraz ważnym prawem jazdy stanowi właściwie komplet dokumentów, po których można zweryfikować, czy jesteśmy tym, za kogo się podajemy. Zanim wyjedziemy za granicę i zdecydujemy się na wynajem, warto wcześniej zapoznać się z ofertą i ograniczeniami stawianymi przez firmę. Gdzie szukać niezbędnych informacji? Najwięcej dowiemy się wchodząc na stronę internetową wypożyczalni. Np. wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii można zaglądnąć na https://www.maxes-angels.com/  i poznać wszystkie dostępne formy płatności honorowane przez firmę.

Gdy wynajmujemy w Polsce

Z opłatą za wynajem w Polsce bywa różnie. Sporo zależy od tego, gdzie wynajmujemy. Wiele firm, które oferują tzw. “wynajem na minuty” wymaga zarejestrowania w witrynie lub aplikacji oraz powiązania jej z aktywną kartą debetową bądź kredytową. Opłata pobierana jest automatycznie, a jej wysokość uzależniona jest od czasu korzystania oraz liczby pokonanych samochodem kilometrów. Nieco inaczej może wyglądać kwestia w przypadku lokalnych, nie dużych wypożyczalni, gdzie sposób płatności zostanie uregulowany w zapisach umowy. Zdarzają się firmy które dopuszczają możliwość płatności gotówką. Należy jednak pamiętać, że niektóre z nich będą się zabezpieczać i za możliwość zapłaty gotówką, policzą sobie niemałą kaucję.

Bez względu na to, czy wynajmujemy samochód w Polsce czy za granicą, warto wcześniej poznać ofertę firmy, z której usług planujemy skorzystać. Wówczas będziemy mogli dobrze przygotować się do realizacji formalności i tym samym szybciej je załatwimy i szybciej będziemy mogli cieszyć się mobilnością, związaną z wynajętym pojazdem. Bez względu na miejsce wynajmu, zawsze należy dokładnie zapoznać się z umową, a już w szczególności, gdy wynajmujemy samochód w zagranicznej wypożyczalni. Wówczas nasza uwaga powinna być dużo większa, gdyż dochodzi konieczność przeczytania umowy w obcym języku

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: