Jak udekorować stół wigilijny?

  • 04.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak udekorować stół wigilijny?
Wieczerza wigilijna wymaga szczególnej oprawy. Dzięki dekoracjom, umieszczonym na świątecznym stole, chwile przy nim spędzone będą jeszcze piękniejsze. Przyozdobiony stół podkreśla szczególny charakter rodzinnego spotkania i pozwala wczuć się w wyjątkowy klimat wigilijnego wieczoru. Ponadto dekorowanie stołu stało się naszym zwyczajem, w który angażują się wszyscy członkowie rodziny. Jeśli w tym roku chcesz zaskoczyć bliskich świątecznymi ozdobami na stole, a nie masz na nie pomysłu, podsuwamy kilka inspiracji.

Ozdoby świąteczne to nic trudnego


Wystarczy kilka prostych trików, ozdoby świąteczne, by stół nabrał świątecznego wyglądu. Wiele jednak zależy od tego, jaki efekt masz zamiar osiągnąć. Jeśli chcesz nadać wnętrzu podniosłego, niecodziennego charakteru, zdecyduj się na eleganckie dodatki w stonowanych, nasyconych kolorach, takich jak czerwień, zieleń czy granat. Być może marzysz o swojskiej, pełnej ciepła atmosferze. Wówczas postaw na żywe barwy, np. żółty lub pomarańczowy. Aby stół prezentował się wyjątkowo, możesz wykorzystać serwetki, świerkowe gałązki lub wypełniające pokój klimatycznym światłem świece. Warto wigilijny stół przykryć eleganckim obrusem, serwetą czy też bieżnikiem. Do wyboru mamy bogato zdobione modele, pokryte pełnymi blasku haftami i aplikacjami lub jednokolorowe wzory, w efektownych odcieniach. Duże znaczenie ma także grubość obrusa oraz jego faktura. Zadbajmy również o to, by w wigilijny wieczór na stole znalazła się efektowna zastawa. Zwróćmy uwagę na odpowiedni dobór sztućców, kieliszków i szklanek.

Nieprzeciętna dekoracja świątecznego stołu


Na wigilijnym stole warto umieścić świąteczny stroik. Możemy stworzyć go sami lub nabyć w sklepie. Wiele niepowtarzalnych dekoracji znajdziemy w YourHomeStory. Niektóre zostały wyposażone w diody LED, dzięki czemu efektownie błyszczą i przyciągają uwagę, a także stwarzają we wnętrzu odpowiedni klimat i wprowadzają przytulną atmosferę. Ozdabiając świąteczny stół, unikajmy przesady. Zbyt wiele dekoracji może przytłaczać. Postarajmy się również ograniczyć liczbę kolorów. Łączmy je w efektowne pary. Doskonale komponują się złoto i biel, a także granat i srebro. Poza stroikami i świecącymi dekoracjami LED, stół możemy ozdobić szyszkami. Warto wykorzystać również bombki, bożonarodzeniowe wieńce oraz łańcuchy. Wiele zależy od naszej inwencji i upodobań. Pamiętajmy, że każdy detal ma znaczenie i udekorujmy świąteczny stół z dużą starannością. Dzięki temu nabierze on wyjątkowego charakteru i stanie się idealnym miejscem rodzinnych spotkań.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://yourhomestory.com.pl/

Grupa Tipmedia
Podziel się: