Ile możesz oszczędzić, używając porównywarki kredytów?

  • 07.12.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Ile możesz oszczędzić, używając porównywarki kredytów?
Przymierzasz się do zakupu samochodu na kredyt? Należysz do grona 8% Polaków, którzy właśnie w ten sposób finansują nabycie pojazdu. Zanim jednak złożysz wniosek w konkretnym banku, poznaj koszty dostępnych ofert. Szybko przekonasz się, że możesz sporo zaoszczędzić, wybierając najtańszą opcję.

Kredyty samochodowe pozwalają na sfinansowanie zakupu pojazdów – zarówno fabrycznie nowych, jak i używanych. Dzięki temu wydatek związany z zakupem auta nie stanowi znacznego obciążenia domowego budżetu – całość rozkładana jest na przystępne miesięczne raty. Można jednak na takich ratach sporo zaoszczędzić, porównując oferty w porównywarce kredytów.

Kredyt samochodowy – ile kosztuje?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ koszt zaciągnięcia kredytu samochodowego zależy od wielu czynników. Znaczenie ma przede wszystkim indywidualna oferta banku, która uwzględnia m.in. oprocentowanie i prowizję. Istotną rolę odgrywa także okres kredytowania oraz sama wartość kredytowanego pojazdu.

Różnorodność w zakresie kosztów potwierdza zestawienie ofert w rankingu kredytów samochodowych. Jak wynika z analizy porównywanych produktów finansowych, przy wyborze banku warto wziąć pod uwagę:

  • BGŻ BNP Paribas – Kredyt Elastyczny na samochody nowe z miesięczną ratą 473,38 zł (RRSO: 6,59%)
  • Toyota Bank – Standard Kredyt na samochody nowe z miesięczną ratą 479 zł (RRSO: 7,24%)
  • InBank – Kredyt samochodowy z miesięczną ratą 485,15 zł (RRSO: 7,94%)
  • mBank – Kredyt samochodowy auta nowe z miesięczną ratą 496,62 zł (RRSO: 9,26%).

Znacznie droższe są oferty np. Santander Consumer Banku – Kredyt Samochodowy z miesięczną ratą 514,05 zł (RRSO: 11,25%)*.

* Kalkulacje zostały sporządzone dla kwoty 20 000 zł i okresu kredytowania wynoszącego 48 miesięcy.

Porównując oferty, możesz wiele zyskać

Wielu kredytobiorców popełnia błąd, decydując się na przypadkową ofertę. Dokonując wyboru pod wpływem chwili, można zapłacić dużo więcej.

Biorąc pod uwagę powyższe kalkulacje, różnica między najdroższą a najtańszą ofertą wynosi nawet 2800 zł w skali całego okresu kredytowania. Może to być np. równowartość ubezpieczenia OC lub mini AC.

Warto więc poświęcić choćby zaledwie kilka minut na porównanie i przeanalizowanie kredytów samochodowych pod kątem kosztów. Wyjdziesz na tym bardzo korzystnie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: