Różnorodny manekin wystawowy

  • 07.12.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Różnorodny manekin wystawowy
Oprócz tego, ze manekiny wystawowe dzielą się na męskie, damskie i dziecięce, producenci tworzą także manekiny w różnym stylu. Dzięki temu jeszcze łatwiej jest dobrać manekina wystawowego, do odzieży, którą chce się zaprezentować.

Manekiny wystawowe w stylu abstrakcyjnym

Styl abstrakcyjny cechuje się tym, że nie ma zachowanej podstawowej formy. Manekin abstrakcyjny przede wszystkim nie posiada naklejanego makijażu i idealnych rysów twarzy. Cechą charakterystyczną takich manekinów są również wydłużone kończyny, ostre wykończenie linii ciała oraz brak zarysowanych palców. Manekiny wystawowe abstrakcyjne są przeznaczone do określonego rodzaju odzieży damskiej. Na takim manekinie wystawowym najlepiej prezentuje się odzież poważna, wyjątkowa, lecz z zachowaniem elegancji. Takie manekiny wystawowe można ustawiać w różnoraki sposób, tak aby nadały całej kompozycji abstrakcyjny, ostry wyraz.

Manekiny wystawowe stylizowane

Jak sama nazwa wskazuje, manekiny wystawowe stylizowane, muszą być wystylizowane, czyli posiadać wyrzeźbioną twarz i włosy. Cechują się one prostotą i powagą. Idealnie pasują do ubrań klasycznych. Manekiny wystawowe stylizowane odznaczają się spokojem i idealnymi proporcjami. Najczęściej są one wykonywane w staranny sposób, aby zachować prostotę, lecz skupić się na detalach. Takie manekiny wystawowe znajdą swoje zastosowanie przy odzieży damskiej, jak i męskiej. Manekiny wystawowe stylizowane najczęściej przeznaczone są do sklepów dla osób dojrzałych. Muszą być one odpowiednio dostosowane do eleganckiej, prostej odzieży.

Manekiny wystawowe realistyczne

Manekiny wystawowe przede wszystkim muszą jak najlepiej zaprezentować odzież, a przede wszystkim w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. Manekiny wystawowe realistyczne są bardzo zbliżone wyglądem do prawdziwego człowieka. Dzięki temu potencjalny klient może z nim się niejako utożsamić, co spowoduje jeszcze większe zainteresowanie odzieżą, która jest na nim prezentowana. Takie manekiny przede wszystkim mają wytłoczoną twarz, naklejany lub malowany makijaż oraz sztuczne włosy. Takie atrybuty oczywiście posiada każda kobieta, dzięki temu damskie grono, które zauważy takiego manekina, jeszcze szybciej zwróci uwagę na odzież i wzrośnie zainteresowanie nią. Swoje zastosowanie manekin wystawowy ma raczej w nielicznych sklepach odzieżowych. Jest to specyficzny rodzaj manekina, który musi być odpowiednio wyeksponowany.

Grupa Tipmedia
Podziel się: