Kosmetyki do gabinetu dla skóry wrażliwej

  • 11.12.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kosmetyki do gabinetu dla skóry wrażliwej
W gabinetach kosmetycznych znajdziemy całą gamę preparatów przeznaczonych do różnych typów skóry. Jednym z nich jest skóra wrażliwa, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto jest poznać cechy charakterystyczne i sposób postępowania z daną cerą.

Cechy skóry wrażliwej

Ten typ cery jest bardzo wrażliwy na różne czynniki. Będą to zarówno kosmetyki, warunki atmosferyczne (promienie UV, silny mróz) oraz zanieczyszczenia środowiska (twarda woda, ogrzewanie, parujące detergenty itp). Reakcja alergiczna na zastosowane preparaty będzie objawiała się: zmianą kolorytu cery, opuchlizną, pieczeniem, wysypką, a także łuszczeniem. Po zetknięciu z warunkami pogodowymi lub różnego typu zanieczyszczeniami może pojawić się uczucie ściągniętej skóry, suchości, jak również pieczenia. Skóra wrażliwa najczęściej łączy się z naczynkową. Tym samym przy pielęgnacji należy zwrócić szczególną uwagę na rozszerzające się lub pękające naczynka. Warto zaznaczyć, że tendencja do posiadania skóry wrażliwej nie jest genetyczna. Winne jej powstawaniu są czynniki zewnętrzne, a także źle dobierane kosmetyki, również kosmetyki do gabinetu.

Zachowanie ostrożności

Nawet jeżeli dbamy o cerę wrażliwą odpowiednimi kosmetykami to musimy zachować ostrożność wobec warunków zewnętrznych. Przede wszystkim tego typu skóra źle znosi nagłe zmiany temperatur. Należy unikać gorących i zimnych kąpieli, mycia twarzy wodą z kranu i osuszania szorstkim ręcznikiem, a sprzątanie warto prowadzić w gumowych rękawiczkach.

Pielęgnacja domowa, a kosmetyki do gabinetu

Pielęgnacja cery wrażliwej w domowym zaciszu będzie różniła się od tej prowadzonej w gabinecie. Przede wszystkim chodzi tu o zastosowane środki. Kosmetyki do gabinetu będą dużo bardziej profesjonalne. Można oczywiście szukać zamienników, ale niestety nie jest to proste. W domowym zaciszu warto dbać o wymienione w powyższym środki ostrożności. Dodatkowo należy uzupełnić swoją kosmetyczkę o odpowiednie preparaty. Choć kosmetyki do gabinetu są zazwyczaj bardzo dobrze dostosowane do potrzeb cery to i my możemy znaleźć kilka propozycji. Najważniejsze by były bezzapachowe, oznaczone jako hipoalergiczne, niezawierające alkoholu, posiadające filtry UV.

Kosmetyki do gabinetu

Bardzo ważne jest, by kosmetyki do gabinetu były kupowane w sprawdzonym źródle. Zanim wybierzemy dostawcę sprawdźmy jego referencję. Sprawdzoną opcją będą kosmetyki do gabinetu ze sklepu http://phyris.mensabeauty.pl/. Tutaj znajdziemy pełną gamę produktów dostosowanych do różnych rodzajów cer. Warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom, którzy potrafią dobra odpowiednie produkty do problemów skóry.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: