Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 04:50

Sprzęt medyczny. Łóżka szpitalne

Opieka szpitalna jest bardzo ważnym elementem w procesie dochodzenia pacjenta do pełnego zdrowia. Bez odpowiedniego wyposażenia medycznego nie da się osiągać zadowalających efektów leczenia. W związku z tym w szpitalach nie może zabraknąć łóżek szpitalnych, o zróżnicowanych wymiarach, aby można było w nich położyć wszystkich pacjentów, bez względu na wiek, czy też płeć.
  • 19.01.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Sprzęt medyczny. Łóżka szpitalne

Regulowana wysokość leża

Największym atutem, jakim charakteryzują się łóżka szpitalne jest z pewnością regulowana wysokość leża. Dzięki temu można taką wysokość dopasować do stanu zdrowia pacjenta, ale też do jego indywidualnych wymagań. Zbyt długie spędzanie czasu w łóżku w jednej pozycji może spowodować zmiany np. w układzie moczowym lub też mięśniowym. W związku z tym salowe powinny co jakiś czas zmieniać wysokość leża, najlepiej zgodnie z zaleceniami lekarzy. Regulować wysokość można hydraulicznie lub za pomocą pilota, zależnie od posiadanego modelu łóżka szpitalnego, mogą to być takie modele jak: PLH, PLE, czy też Taurus Med (dostępne, między innymi w sklepie ze sprzetem i wyposażeniem medycznym Ronomed - https://www.ronomed.com.pl/lozka-szpitalne.html). Nowoczesne łóżka nie są w żaden sposób uzależnione od energii elektrycznej.

Posiadanie hamulca centralnego

Dobrej jakości łóżka szpitalne muszą posiadać sprawny hamulec centralny, aby w razie czego móc z niego skorzystać, gdy łóżko zacznie się samo przesuwać. Wtedy też można narazić pacjentów na krzywdę. Centralne blokowanie kół to podstawa zwłaszcza w ciężkich przypadkach, np. chirurgicznych lub ortopedycznych, kiedy pacjenci powinni dużo wypoczywać i nie mogą być narażani na kolejne urazy, ponieważ w ich przypadku rehabilitacja by się wtedy nie powiodła. W łóżkach szpitalnych zamontowane są też koła jezdne, a więc salowe bez problemów mogą przemieszczać pacjenta na łóżku np. z sali do gabinetu zabiegowego, gdy lekarz wyda taką dyspozycję. Wszelkie łóżka szpitalne są bardzo dobrze zabezpieczone, np. przy pomocy specjalnie stworzonych barierek, tak aby pacjent nie spadł przypadkiem na podłogę i nie pogorszył stanu swojego zdrowia.

Umiejscowienie pacjenta w pozycji Trendelenburga

Łóżka szpitalne posiadają specjalną funkcję, która pozwala personelowi szpitala na umiejscowienie pacjenta w pozycji Trendelenburga. Jest to bardzo ważne, ponieważ można wtedy:

       scentralizować krążenie,

       zapobiegać wstrząsom.

Pacjent znajduje się wtedy w pozycji, w której głowa oraz kończyny górne znajdują się poniżej poziomu kończyn górnych. Jest to bezpieczne, a personel medyczny z pewnością przechodzi specjalne szkolenia, które pozwalają mu na wykonywanie tych czynności medycznych w stosunku do leżących w szpitalach pacjentów. Dzięki odpowiedniej klasy łóżkom szpitalnym można doprowadzić pacjentów do lepszego stanu zdrowia, w możliwie krótkim czasie. Posiadanie wielu nowoczesnych funkcji i akcesoriów dodatkowych sprawia, że łóżka są w szpitalach niezastąpione. Dobrać bez problemów można także szerokość leża, tak aby zapewnić skuteczny wypoczynek każdemu pacjentowi, niezależnie od jego dolegliwości. W wielu łóżkach mocowane są też specjalne szczyty, które są stosowane w celu zapobiegania przed upadkami. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

 

--- Artykuł sponsorowany ---