Czym kierować się przy wyborze cateringu?

  • 01.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czym kierować się przy wyborze cateringu?
Rodzinne imprezy, spotkania o charakterze biznesowym, konferencje – to okazja do poczęstunku. Ustalenie menu nie jest sprawą prostą, szczególnie, gdy nie znamy kulinarnych preferencji swoich gości. Do tego całą nie można zapominać o tym, że poczęstunek należy przygotować, co jest bardzo często zadaniem żmudnym i pracochłonnym. Rozwiązaniem może być catering.

Jest to usługa od kilku lat niezwykle w naszym kraju popularna, znalezienie firmy, która oferuje catering Gdańsk czy w innych dużych miastach nie stanowi żadnego problemu. Na co jednak zwracać uwagę wybierając firm cateringową? 

Jakie menu proponuje firma cateringowa?

Wybierając firmę cateringową warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się, jakie jest menu. Oczywiście każda z osób, która będzie gościć na organizowanej przez nas imprezie będzie miała inne gusta kulinarne, do tego inny rodzaj poczęstunku sprawdzi się na rodzinnej imprezie z udziałem dzieci, a inny na evencie organizowanym dla dużej firmy. Na pewno więc firma cateringowa, z której usług zamierzamy skorzystać powinna mieć przygotowane menu złożone z kilkunastu co najmniej pozycji. Dobra firma z pewnością daje potencjalnym klientom nie tylko możliwość zobaczenia jak wyglądają przynajmniej niektóre potrawy, ale także daje możliwość ich degustacji. Nie zapomnijmy też dopytać czy istniej możliwość przygotowania specjalnych dań na przykład dla wegetarian czy osób na diecie bezglutenowej. W menu, które proponuje firma cateringowa powinny znaleźć się zarówno klasyczne jak i nowoczesne dania. Wiele restauracji, które świadczą usługi cateringowe ma w menu również desery i ciasta – to bardzo wygodne rozwiązanie dla organizatorów wielu imprez.

Cena usługi

Przy wyborze firmy cateringowej nie możemy kierować się przede wszystkim ceną. Pamiętajmy, że przygotowanie smacznych dań to nie tylko kwestia umiejętności kucharza, ale również jakości składników użytych do ich przygotowania. Im składniki są lepszej jakości, tym przygotowane dania są bardziej smaczne. Ale składniki wysokiej jakości są drogie, cena gotowego dania będzie wysoka. Do tego pamiętajmy o tym, że na cenę składa się również wynagrodzenie płacone kucharzowi/kucharzom. Ci najlepsi wynagradzani są naprawdę bardzo dobrze. Niska cena za catering powinna więc wzbudzić naszą czujność – no chyba, że jesteśmy bardzo oszczędni, a na jakości zbytnio nam nie zależy. Cena może wrosnąć, jeśli firma cateringowa oferuje możliwość dekoracji stołów czy wynajęcie zastawy. Rozwiązania te w wielu sytuacjach są wyjątkowo komfortowe.

Catering to usługa, która cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Z usług oferowanych przez firmy cateringowe korzystają już nie tylko organizatorzy branżowych eventów. Coraz częściej zamawiają go również osoby prywatne organizując rodzinne imprezy. Na rynku działa więc mnóstwo firm świadczących tego typu usługi. Znalezienie tej najlepszej może więc okazać się bardzo trudne. Szukając firmy można kierować się opiniami innych, nie zawsze jednak muszą one być obiektywne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: