Urządzenie dzięki któremu będziesz malować jak profesjonalista.

  • 06.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Urządzenie dzięki któremu będziesz malować jak profesjonalista.
Nieraz zdarz się, że potrzebujemy coś pomalować, czy to w domu czy garażu. Każdy szanujący się facet od razu postanowi samemu się za to zabrać.

Malowanie samemu.Jednak żaden facet nie chciał by robić tego zwykłym pędzlem i spędzić godziny nad jednym małym kawałkiem deski czy kawałkiem ściany. Istnieją dużo szybsze sposoby na wykonywanie tego dużo szybciej i sprawniej. Aby więc być bohaterem domu i malować jak profesjonalista ale nim nie być wystarczy kupić odpowiednie urządzenie. O jakim urządzeniach mówimy, oczywiście o kompresorach do malowania. Dzięki takiemu urządzeniu można malować wiele różnych powierzchni bardzo różnymi środkami i farbami. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj kompresora zastosujemy, jaką będzie on miał wydajność i moc oraz w jaką dyszę do malowania go wyposażymy. Wszystko zależy również od zasobności portfela, ponieważ są zarówno tańsze jak i droższe wersje. Różnią się one jakością pracy i wykonania. Jednak jak działają takie urządzenia ?
 

Jak działa kompresorSą to urządzenia, które wyrzucają farbę dzięki wysokiemu ciśnieniu tworzonemu przez specjalne tłoki w kompresorze. Mogą być one smarowane za pomocą oleju, wtedy mówimy o kompresorze olejowym oraz mogą być bezolejowe, wtedy są wykonane z takich materiałów aby tarcie było jak najmniejsze a co za tym idzie nie wymagało smarowania. Następnie ciśnienie podawane jest przez wąż do pistoletu z farbą, następnie na zewnątrz. Dysze umożliwiają ustawienie strumienia farby w taki sposób aby był on jak najkorzystniejszy i najlepszy do danego zastosowania. Konieczne jest też przemyślenie do jakich zastosowań będziemy go stosować. Większe kompresory są lepszym rozwiązaniem jeśli chcemy malować większe powierzchnie z dużą szybkością natomiast mniejsze jeśli zamierzamy tylko sporadycznie jakieś małe poprawki malarskie czy okazyjnie pomalować jakiś pokój. Standardowo do wyboru są trzy rozmiary kompresorów, 25, 50 i 100 litrowe. Kompresory 25 litrowe są przeznaczone dla osób wykonujących bardzo precyzyjne malowania, czy to modeli, czy jakichś bardzo małych elementów. Są one zbyt małe do malowania elementów przydomowych czy pomieszczeń. Idealne do zastosowań przydomowych są kompresory 50 litrowe. Można za ich pomocą pomalować elementy w ogrodzie czy domu, meble czy nawet cały pokój. Kompresor 100 litrowy natomiast jest rozwiązaniem do dużych zastosowań, gdzie potrzeba sporo farby. Podsumowując dobór kompresora zależy od naszych potrzeb.

Grupa Tipmedia
Podziel się: