Dlaczego warto zainwestować w systemy digital signage?

  • 28.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto zainwestować w systemy digital signage?
Systemy digital signage wykorzystywane są coraz częściej w wielu miejscach, na użytek podmiotów publicznych i komercyjnych. Pomimo tego, że nazwa ta nie mówi zbyt wiele większości osób, które nie specjalizują się w branży marketingu i promocji, z pewnością miały one do czynienia z tego rodzaju systemami, nie wiedząc o tym, jak określa się je fachowo w branży. Najprościej rzecz ujmując pojęcie digital signage (druga, równie popularna nazwa DOOH stanowi skrót frazy „digital out-of-home”) obejmuje różnego rodzaju zautomatyzowane systemy cyfrowej dystrybucji treści poprzez zarządzanie zespołem wyświetlaczy cyfrowych.

Najczęściej za nośniki przekazu służą różnego rodzaju ekrany telewizyjne, monitory, wyświetlacze plazmowe lub ekrany projekcyjne, na których prezentowane są treści z projektorów multimedialnych. Centralnym punktem takich systemów nie są jednak same odbiorniki multimedialne, a systemy pozwalające na komfortowe zarządzanie wyświetlanymi na nich treściami, pozwalające skierować określony przekaz reklamowy do ściśle wyselekcjonowanej grupy jego odbiorców. W przeciwieństwie więc do klasycznych, pojedynczych ekranów, które spotkać można w różnego rodzaju placówkach komercyjnych, systemy DS składają się z większej ilości odbiorników, które w wielu przypadkach wyświetlają niezależne od siebie treści, w tym materiały reklamowe i promocyjne emitowane na zlecenie podmiotów trzecich. Na tym jednak nie kończy się zakres zastosowania tego rodzaju systemów. Poza przeznaczeniem czysto reklamowym, służą one często dynamicznemu wyświetlaniu komunikatów i informacji, co najczęściej zaobserwować można na lotniskach, dworcach oraz obiektach użyteczności publicznej.

Do największych zalet systemów digital signage należy zaliczyć możliwość prostego manipulowania treścią wyświetlaną na poszczególnych odbiornikach. Dzięki podłączeniu wszystkich ekranów do jednego serwera multimedialnego, osoba zarządzająca systemem uzyskuje możliwość ustalania w czasie rzeczywistym tego, co w danym momencie wyświetlane będzie na każdym z ekranów. Co szczególnie istotne – czynności te wykonywać można w sposób całkowicie zdalny, poza obszarem biura lub miejsca, gdzie zlokalizowany jest serwer multimedialny. Najnowsze oprogramowania do zarządzania treścią wyświetlaną w systemach DS pozwalają na ich obsługę także przy pomocy urządzeń mobilnych (telefony, tablety, laptopy), o ile tylko wyposażone są w bezpośredni dostęp do Internetu. Dzięki temu zyskuje się możliwość administrowania treścią w zasadzie z każdego miejsca. Mnogość funkcji, w jakie wyposażone są oferowane obecnie systemy, pozwalają ponadto na dzielenie (grupowanie) ekranów w strefy, odpowiadające za przekaz innych treści reklamowych. Dzięki temu w ramach jednego systemu możliwe jest kierowanie różnego przekaz do różnych grup docelowych odbiorców, w zależności nie tylko od czasu emisji, ale także od miejsca, gdzie są położone poszczególne ekrany. Pozwala to ukierunkować przekaz oraz uzyskać lepszą jego skuteczność w porównaniu do tradycyjnych form i nośników reklamy.

więcej na: http://www.kasetony-reklamowe.com/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: