Zdobądź nowych klientów dzięki wyższej pozycji w wyszukiwarce

  • 08.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Zdobądź nowych klientów dzięki wyższej pozycji w wyszukiwarce
Marketing w sieci mimo wieloletniej historii wciąż stanowi dla wielu przedsiębiorców zagadkę lub niepotrzebny wydatek. Jeżeli jednak decydujemy się dziś na działalność komercyjną w świecie WWW, musimy pamiętać, że bez skutecznej promocji strony najprawdopodobniej nie zdobędziemy klientów i nie uda nam się prześcignąć konkurencji, która już od lat umiejętnie opiera e-biznes na skutecznej reklamie. Poniżej postaramy się przybliżyć elementarne mechanizmy przyciągania potencjalnych klientów w internecie.

Dlaczego zoptymalizowana strona to przepustka do popularności?

Absolutnym obowiązkiem każdego sprzedawcy na wirtualnym rynku jest zadbanie o atrakcyjną i przejrzystą formę witryny. Ludzie szukający produktów online przyzwyczajeni są do stałych, praktycznych rozwiązań, które komunikują profesjonalizm, otwartość i poziom sukcesu danej marki, dlatego też zwyczajnemu użytkownikowi wystarczy najczęściej jedno spojrzenie na projekt twojej strony, by stwierdzić, czy warto zagłębić się w jej ofertę. Do tego dochodzi również masa zaleceń i wymogów stawianych przez algorytm wyszukiwarki, które niespełnione sabotują nasze osiągi na listach wyników Google. Profesjonalista od SEO, czyli optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, skutecznie dostosuje nasze WWW do standardów i oczekiwań zarówno odwiedzających, jak i maszyn oraz robotów skanujących. W tym celu przeprowadzona zostanie modyfikacja kodu strony oraz szeregu skryptów. Podczas tego procesu ekspert przyspieszy czas ładowania serwisu, zapewni mu odpowiedni wygląd na urządzeniach przenośnych, uzupełni meta opisy, tagi a także opatrzy projekt odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Oczywiście metamorfoza dotknie też design szablonu, strukturę strony oraz budowę menu wraz z nawigacją. Na koniec copywriter dopracuje treść uzupełniając ją o słowa kluczowe istotne dla wyszukiwarki oraz unikalne informacje, których poszukują surfujący  (więcej: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ ).


 

Jak promować witrynę po optymalizacji?

Dopiero po wykonanych działaniach SEO możemy na dobre zacząć walczyć o napływ potencjalnych klientów. Teraz nie będziemy już musieli się martwić o to, czy coś stoi na drodze do dokonania u nas zakupów. Pozostaje zatem zorientowanie wysiłków na tak zwane pozycjonowanie, a więc akcje prowadzące bezpośrednio do zwiększenia wartości serwisu. Wyszukiwarka stale monitoruje szereg statystyk związanych z zachowaniem internautów na naszej stronie, a także zwraca uwagę na ilość odsyłaczy prowadzących użytkowników sieci pod nasz adres. Fachowiec zajmujący się pozycjonowaniem stara się zatem wpłynąć na naszą lokatę w wynikach wyszukiwań poprzez uzyskiwanie wartościowych i funkcjonalnych połączeń naszej e-działalności z resztą sieci. Regularnie pozyskuje linki zewnętrzne, wzmianki a także zapewnia odpowiednią aktywność w ramach mediów społecznościowych. Po niedługim czasie upragniona domena przedziera się do czołówki rezultatów wyszukiwania na związane z naszą branżą frazy, co w praktyce oznacza przyjęcie dużych ilości osób zainteresowanych naszą ofertą!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: