Jak sprytnie oszczędzać pieniądze? 3 żelazne zasady, które musisz znać

  • 14.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak sprytnie oszczędzać pieniądze? 3 żelazne zasady, które musisz znać
Jeśli masz stałe dochody i bez większego problemu starcza Ci do pierwszego, to jesteś na dobrej drodze do zaoszczędzenia co miesiąc pewnej sumy pieniędzy. Wszystko, zależy od wysokości Twojego wynagrodzenia, jednak okazuje się, że nawet przy kredycie możesz co nieco odłożyć. Sprawdź jak to zrobić?

Planuj wydatki

Kiedy w grę wchodzi oszczędzanie, należy wyrobić w sobie nawyk miesięcznego planowania wydatków. W pierwszej kolejności ustal priorytety: rachunki za prąd, wodę, gaz, czynsz, telefon, internet i transport. Następnie zastanów się, ile miesięcznie wydajesz na zakupy spożywcze oraz na kosmetyki. W tym właśnie punkcie masz duże pole do popisu, jeśli chodzi o oszczędzanie. Kiedy już idziesz na zakupy, dwa razy zastanów się, czy dany produkt jest niezbędny w Twoim domu. Odpowiedz sobie na pytanie czy na pewno wszystkie abonamenty, które opłacasz, są Ci potrzebne? Aby ułatwić sobie zarządzanie domowymi finansami możesz ustawić automatyczne przelewy, które pomogą Ci kontrolować wydatki i nie pozwolą zapomnieć o pozostałych zobowiązaniach.

Załóż konto oszczędnościowe

Drugi krok, załóż konta oszędnościowe. Zamierzonym celem jest odkładanie co miesiąc 200 zł. Pewnie nie każdemu jest łatwo przelać co miesiąc taką kwotę. Można do tego dojść krok po kroku, zaczynając od małych kwot. W pierwszym miesiącu przelej na swoje konto oszczędnościowe 10 zł, w następnym 20 zł, w kolejnym 30 zł, itd. Jest to realny cel nawet jeśli masz  kredyt samochodowy w www.lowcakredytow.pl (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-samochodowe/). Obecnie wiele banków proponuje takie programy sprytnego oszczędzania. Jeśli trudno jest Ci się zmobilizować do odkładania pieniędzy, to będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie ulega wątliwości, że strategia oszczędzania uzależniona jest od indywidualnych preferencji, wielkości i potrzeb Twojej rodziny i pozycji zawodowej. Jednak dla chcącego nic trudnego. Znajdź w sobie motywację!

Wydawaj z głową

Oszczędzanie wymaga zaciśnięcia pasa, więc jeśli zależy Ci na dopięciu domowego budżetu, musisz być przygotowany na kilka wyrzeczeń. Przede wszystkim unikaj jedzenia na mieście i przygotuj samodzielnie posiłki do pracy. Na zakupy wybieraj się z wcześniej sporządzoną listą zakupów, która pozwoli Ci uniknąć zbędnych wydatków. Poszukaj oszczędności w domu: włączaj zmywarkę, kiedy jest napełniona, wyłączaj urządzenia z prądu, zakręcaj wodę, gdy myjesz zęby. Planuj podróże z dużym wyprzedzeniem. Oszczędzisz wtedy na noclegu, wyżywieniu czy na wymianie waluty. Bądź też na bieżąco z ofertami kredytowymi. Porównuj i sprawdzaj, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne kredyt hipoteczny w www.lowcakredytow.pl (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-hipoteczne/) czy może jakaś inna oferta? Nie musisz korzystać z ofert jednego banku, tylko dlatego, że jeszcze Twoi rodzice mieli tam konto. Bądź czujny i nie daj się oszukać!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: