Kredyt online – jak przebiega proces pożyczania pieniędzy przez Internet?

  • 19.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt online – jak przebiega proces pożyczania pieniędzy przez Internet?
W dzisiejszych czasach zaciągnięcie pożyczki to kwestia zaledwie kilku formalności. Z usług firm kredytowych może skorzystać każdy, kto spełnia odpowiednie warunki. Nieustannie rosnącą popularnością cieszą się kredyty online. Jak przebiega proces udzielania takiej pożyczki?

Jak dobrać wysokość pożyczki?

Pierwszą rzeczą, którą należy ustalić przed zaciągnięciem kredytu, są nasze finansowe potrzeby. Firmy pożyczkowe oferują dużą rozpiętość, jeśli chodzi o wysokość zobowiązania. W zależności od naszych wymagań oraz zdolności kredytowej możemy otrzymać kwotę od 300 do nawet 15000 zł. Najważniejsze, by wysokość kredytu dostosować do naszych możliwości. Odpowiednio dobrana pożyczka przyniesie kredytobiorcy przede wszystkim korzyści.

Większość z firm oferujących usługi finansowe ma na swoich stronach internetowych kalkulatory pożyczkowe. Są to narzędzia pozwalające precyzyjnie oszacować, na jakich warunkach otrzymamy pieniądze. Wystarczy ustalić kwotę oraz okres kredytowania. Na podstawie wybranych danych kalkulator ustali wysokość i liczbę rat, RRSO oraz całkowity koszt pożyczki.

Kto może otrzymać pożyczkę?  

Sam wniosek można złożyć na stronie. Każda z osób decydujących się na pożyczkę musi spełniać odpowiednie kryteria:

  • znajdować się w przedziale wiekowym od 18 do 80 lat,    
  • posiadać stałe źródło dochodów (nie musi to być umowa na czas nieokreślony).

Procedura udzielania kredytu online jest uproszczona po to, by każdy z klientów mógł otrzymać pieniądze jak najszybciej. Zazwyczaj wymagane jest jedynie przekazanie numeru PESEL oraz adresu zamieszkania, wysokości wynagrodzenia. Po przedstawieniu niezbędnych danych natychmiast otrzymujemy decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Oznacza to, że pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia. Pożyczka online to forma bardzo korzystna, zwłaszcza dla osób potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki.

A co z umową?

Jak wygląda samo podpisywanie umowy? Zazwyczaj odbywa się ono za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Klient przesyła na konto firmy pożyczkowej określoną kwotę (przeważnie jest to 1 zł), potwierdzając tym samym zawarcie umowy kredytowej. Takie rozwiązanie sprawia, że wizyta w oddziale nie jest konieczna, a wszystkie formalności można dopełnić szybko, nie wychodząc z domu.   

Kredyt online to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy borykają się z nieprzewidzianymi wydatkami. W przypadku banków zaciągnięcie pożyczki oznacza najczęściej wizytę w placówce. Wiąże się to także z większą ilością formalności i dłuższym okresem oczekiwania na rozpatrzenie wniosku. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: