Rolety do naszego domu - jakie wybrać?

  • 14.01.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Rolety do naszego domu - jakie wybrać?
To, w jaki sposób wykończymy wnętrza domu, będzie rzutowało na ich wygląd i atmosferę. Dlatego też warto przyłożyć szczególną uwagę do detali, które są tzw. wisienką na torcie. Tutaj wiele osób zapomina o tym, jak zaciemnić odpowiednio okna.A jak się okazuje, dobrze wybrane rolety mogą stanowić nie tylko praktyczny, ale i estetyczny dodatek.

Podkreślą one charakter całej przygotowanej przez Ciebie aranżacji. Sprawdź, co jest ważne przy wyborze rolet, a także jakie warto wybrać do domu.

Jakie są najważniejsze kwestie związane z wyborem rolet?

Wybierając rolety do swojego domu, powinieneś wpierw zastanowić się, do jakich pomieszczeń chcesz je zakupić. Ważne jest też to, jakie mają spełniać funkcje, a także w jaki sposób montowane. Jeżeli chcesz, aby rolety pełniły funkcję dekoracyjną oraz pozwalały Ci na dobrą kontrolę tego, ile światła wpada do pomieszczenia, wybierz te rolety dzień noc. Szczególnie chętnie montowane są one w pomieszczeniach takich jak kuchnie, jadalnie i łazienki. Z kolei do sypialni możesz wybrać rolety, które produkowane są z materiału typu blackout. Pozwala on na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dlatego też rolety tego typu wybierane są do sypialni. Z kolei do salonów i jadalni możesz wybrać również rolety wykonane z tkaniny o delikatnie perłowym pobłysku. Są one szczególnie polecane do wnętrz, które są małe lub ciemne, gdyż powłoka rolety delikatnie odbija światło oraz rozprasza je, co pozwala na rozświetlenie pomieszczenia.

Czy kolor rolety ma znaczenie?

Rolety obecnie są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można je idealnie dobrać do wystroju pomieszczenia. Dlatego wybierając ten element dekoracji okiennej, zwróć uwagę, jaka kolorystyka dominuje w Twoich wnętrzach. Ważny jest też styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Obecnie bardzo popularne są aranżacje minimalistyczne i skandynawskie. Do takich pomieszczeń będą pasowały rolety w odcieniach szarości, bieli, a także ecru czy kremowe. Jeżeli stawiasz na awangardę, a pomieszczenia w Twoim domu czy mieszkaniu są duże, możesz pozwolić sobie na rolety w kolorze czerwonym, żółtym, a nawet czarnym.

Zaciemnienie okien dachowych, czyli „rolety” do zadań specjalnych

Jeżeli w swoim domu masz wiele okien uchylnych lub dachowych, możesz zamiast rolet wybrać plisy okienne. Co to takiego? Jest to produkt, który pozwala na dobre zaciemnienie okien montowanych pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. Dzięki specjalnym prowadnicom plisa nie odstaje od okna, nawet gdy jest uchylone. To powoduje, że nie powstaje efekt „łopotania” towarzyszący często tradycyjnym roletom bez prowadnic. Tego rodzaju plisy pozwalają również na lepszą kontrolę nad tym, ile dokładnie światła dostanie się do pomieszczenia. Dodatkowo możesz zaciągać je zarówno od dołu, jak i od góry. To umożliwia osłonięcie tylko wybranej części okna, gdy chcesz odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Więcej na ten temat plis okiennych przeczytasz na stronie ich producenta firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: