Top 3 drewniane akcesoria do ogrodu na lato 2018

  • 05.07.2018, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Top 3 drewniane akcesoria do ogrodu na lato 2018
Lato zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas już szykuje się do zakupów drewnianych akcesoriów do ogrodu. Produkty te znane są ze swojej trwałości, odporności na zmienną pogodę i przyjemnego designu. Postanowiliśmy nieco ułatwić wam letnią gorączkę zakupów i wytypowaliśmy 3, naszym zdaniem, najciekawsze drewniane akcesoria do ogrodu. Coś, co nie tylko sprawi, że Twój ogród będzie bardziej funkcjonalny, ale będzie też ładne, a co najważniejsze – nie drogie.

Drewniane akcesoria do ogrodu, które pozwolą na wytyczenia ścieżek i stref – drewniane palisady

Jednym z największych wrogów udanej aranżacji w ogrodzie jest chaos. Wynika on często nie tyle z bałaganu (porozrzucanych narzędzi czy bezmyślnych nasadzeń), co z braku uporządkowania konkretnych stref. Ogród może stać się naszym prywatnym parkiem za domem, jeśli wytyczymy w jego obrębie strefy do poruszania się oraz strefy do uprawy roślin. Można to zrobić za pomocą prostych drewnianych akcesoriów do ogrodu, jakimi są drewniane palisady. Mają one formę palików, które pozwalają na wytyczenie szlaku oraz oddzielenie dwóch różnych nawierzchni w ogrodzie, na przykład trawy i żwiru, lub trawy i kory drzewnej.

Warto wspomnieć, że wśród drewnianych akcesoriów do ogrodu (szukajcie bezpośrednio u producenta www.produktyogrodowe.pl) znajdują się także rollbordery. Są to palisady, które nie są rozkładane w sposób liniowy, ale tworzą zamkniętą strefę w pierścieniu. Ich zastosowanie to głównie wydzielenie miejsca do rozwoju kwiatów, krzewinek i drzew. Jest to najtańszy i najprostszy sposób na uporządkowanie poszczególnych obszarów w ogrodzie. Dzięki drewnianym palisadom i rollborderom zachowamy efekt ładu i harmonii, która z pewnością wpłynie pozytywnie na całą aranżację.

 

Fot. Przykład zastosowania rollborderów ogrodowych (ProduktyOgrodowe.pl)

 

Drewniane akcesoria do ogrodu, które pozwolą na utrzymanie porządku – drewniane domki narzędziowe

 

Jeśli już utrzymujemy się w tematyce harmonii i dobrej organizacji przestrzeni w ogrodzie, warto zastanowić się nad zakupem drewnianych akcesoriów ogrodowych, które będą dodatkowym miejscem do składowania narzędzi, środków ochrony roślin, zabawek dla dzieci czy piasku na zimę. Najlepszym wyborem wydaje się drewniany domek narzędziowy. Jest to zadaszona, wolno stojąca konstrukcja, z reguły o powierzchni około 4 metrów kwadratowych. To jednak wystarcza, by bezpiecznie przechować kosiarkę, piłę czy inne narzędzia, które nie powinny znaleźć się w zasięgu dzieci.

 

Fot. Praktyczny i funkcjonalny domek narzędziowy

 

Drewniane akcesoria do ogrodu, skierowane dla posiadaczy oczka wodnego – drewniane mostki

Pozycja trzecia, to wybór może mało spotykany, ale jakże oryginalny i efektowny. Chcąc dodać naszej przydomowej przestrzeni nieco więcej życia, można zdecydować się na oczko wodne. Zwiększy ono biosferę, pozwoli na małą retencję i z czasem stanie się siedliskiem dla kilku gatunków. Korzystanie z tej atrakcji będzie możliwe dzięki drewnianemu mostkowi, który jest do nabycia u renomowanych producentów drewnianych akcesoriów ogrodowych. Stylizowanie ogrodu na wzór orientalny (japoński), jest dziś szalenie w modzie, a oczka wodne wraz z drewnianymi mostkami są ich nieodzownym elementem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: