Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zakończyło się usuwanie zniszczeń po nawałnicy 2017 r

Tragiczne skutki nawałnicy, która przeszła przez Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy w sierpniu 2017 r., długo były widoczne. Zniszczoną infrastrukturę turystyczną trzeba było odbudowywać praktycznie od podstaw. Dzięki prawie 800 tys. zł wsparcia z Unii Europejskiej, prace w dwóch parkach już się zakończyły.

Naprawa zniszczeń nie była łatwym zadaniem. Należało nie tylko odbudować zniszczone miejsca, ale także uprzątnąć dużą część parków krajobrazowych. Nawałnica zniszczyła blisko 30 lat działalności parków krajobrazowych. Łącznie z Funduszu Solidarności parki otrzymały 791 tys. zł.

Wyremontowana infrastruktura już jest dostępna dla turystów. W tym roku turystyka przeżywa ciężkie chwile. Nie wiadomo, czy będzie można jeździć gdzieś dalej, za granicę. Dlatego goście będą mile widziani w Borach Tucholskich. To piękny rejon, a odbudowana infrastruktura pozwoli na lepsze jego poznanie. Dodajmy, że w lasach nie trzeba nosić maseczek. Są one jednak obowiązkowe na leśnych parkingach czy miejscach odpoczynku.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

OSP 15.05.2020 09:44
Na zdjęciu chłopaki z OSP Kaliska Kościerskie i OSP Łubiana i ich wóz bojowy.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama