Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czy miasto umorzy podatki przedsiębiorcom?

W dniu 27 maja odbyła się XXIV sesja rady Miasta Koscierzyna. Była to pierwsza sesja po przerwie spowodowanej stanem epidemii.

 Jednym najważniejszych punktów sesji było przedstawienie radnym strat, spowodowanych zatrzymaniem gospodarki i czasowym przestojem firm.

Z przedstawionych przez skarbnika informacji wynika, że ubytek w budżecie miasta spowodowany tą sytuacją wyniósł w miesiącu kwietniu 2,6 mln złotych.

Dochody w kwietniu spadły o prawie 50% i nie wiadomo jak będzie w kolejnych miesiącach, ale trzeba się spodziewać, że też sytuacja będzie trudna.

W zwiazku z tym cześć wydatków trzeba bedzie przenieść na kolejne miesiace.

Pocieszającą informacją jest fakt, że pomimo strat, miasto zwolni z podatku od nieruchomości za okres marzec - maj, firmy gastronomiczne, placówki organizujące imprezy, bary, puby, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, salony tatuaży , solaria i sauny, a także podmioty prowadzące usługi hotelarskie. 

Jeżeli firma prowadzi kilka branż, to zwolnieniem będzie  objęta tylko ta cześć działalności wymieniona powyżej. 

Aby uzyskać zwolnienie z podatku, trzeba złożyć wniosek do Urzędu Miasta. 

O zwolnienie może się ubiegać tylko właściciel nieruchomości w której prowadzona jest działalność.

Wartość udzielonych ulg bedzie wiadoma w miesiącu lipcu. 

Jednym z większych podmiotów, które już apelują do burmistrza o zwolnienie z podatku jest NZOZ Przychodnia. W imieniu tej firmy Radny Kazimierz Stoltmann przeczytał uzasadnienie wniosku:

„ze względu na epidemię i ograniczenie podstawowych działań NZOZ Przychodnia, spółka poniosła duże straty finansowe, co zaburzyło  stabilność finansową. Apelujemy do burmistrza o zwolnienie z podatku od nieruchomości z miesiące przestoju: marzec , kwiecień i maj. W przypadku decyzji negatywnej, może dojść do redukcji etatów” - czytamy w dokumencie

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Dżony 01.06.2020 18:32
Co z basenem w Kościerzynie? Na innych stronach baseny ogłaszają start 6 czerwca, a tu nic. Cisza!!! Czy tam koś pracuje, czy powalił go koronawirus ????

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PACJENT 30.05.2020 12:17
Szpital i NZOZ Przychodnia powinny zawsze być zwolnione z opłat podatku dla miasta. Nie tylko w okresie pandemii.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
i co jeszce 01.06.2020 11:30
oni prowadzą mega dochodowy biznes to z jakiej okazji ich zwalniać? Myślisz, że dziei temu się polepszy? Nigdy w życiu.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fif 05.06.2020 10:36
A dostać się w nzoz do lekarza graniczy z cudem jak nie masz znajomości. Kasę biorą z nfz a lekarze brak na taką liczbę mieszkańców czy ktoś sprawdza ilu ludzi nie może dostać się na normalną wizytę u lekarza pierwszej pomocy i nie mówię tu o czasie w którym pojawił się koronawirus. Lekarz rodzinny teoretycznie zatrudniony w nzoz a niektórzy przyjmuje tylko jeden dzień w miesiącu to skandal. A panie w rejestracji kłamią że niby lekarz jest ciągle na jakiejś konferencji. Za co oni biorą pieniądze.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama