Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Do kasy miasta niespodziewanie wpadło 13 mln zł

W ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do kasy kościerskiego magistratu niespodziewanie wpadło prawie 13 milionów złotych. To rekordowa kwota w Powiecie Kościerskim. Tak dużych pieniędzy nikt z włodarzy się nie spodziewał. Wszystkie środki zostana przeznaczone na inwestycje.

Swojej radości nie kryje burmistrz Michał Majewski, którego ta decyzja pozytywnie zaskoczyła.

 

Grudzień jest miesiącem, w którym cieszymy się świętami i mikołajem i możemy potraktować to jako prezent, ale była to praca wszystkich urzędników i udało się rzeczywiście tak dopracować projekty, że zostało to docenione. W tym roku spotkała nas pandemia co spowodowało, że były uszczuplone wpływy z różnych źródeł - mówi burmistrz 

 

Przypomnijmy, że to nie pierwsze rządowe pieniądze pomocowe, które trafiły do budżetu miasta w tym roku.

 

W pierwszej transzy otrzymaliśmy 4,2 mln złotych, które przeznaczamy na inwestycje na terenie miasta, natomiast co cieszy bardzo, jeszcze dodatkowo w miesiącu grudniu dostaliśmy dodatkowe środki w kwocie prawie 13 mln złotych - dodaje

 

A na co konkretnie zostaną przeznaczone środki ? Okazuje się ,że w większości na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. 

 

5 mln złotych na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków, 4,5  miliona na budowę wysokosprawnej kogeneracji ,1,5 mln na budowę drogi Małej Kolejowej. Dodatkowo dostaliśmy 800 tys zł na poprawę drogi Piłsudskiego i Maczka, 800 tys na poprawę infrastruktury na Moniuszki i Piechowskiego , gdzie jak wiemy jest problem - wyjaśnia Majewski

 

W ostatnim czasie opozycja zarzucała burmistrzowi ,że bardzo mocno zadłużył budżet. Jak zatem te pieniądze wpłyną na jego ostateczny kształt w tym roku ?

 

Może byśmy poczekali do zamknięcia roku budżetowego i do oceny w jaki sposób zamkniemy budżet. Rzeczywiście założenia budżetowe były bardzo napiete po to żebyśmy dali sobie szansę na realizację inwestycji . Na szczęście nie wykorzystamy go w takim założeniu i nie zadłużymy go tak, jakie były plany. Zejdziemy poniżej 40 mln zł i te sugestie części radnych ,że zadłużamy miasto i nie widać inwestycji są nieprawdziwe. Będzie to raptem 3 mln zł więcej przez ostatnie 6 lat, może 4 mln jak było przejmowane miasto, a inwestycje które realizujemy są bardzo duże - mówi burmistrz

 

Jak zapowiada Michał Majewski w przyszłym roku także zakładany jest wysoki poziom zadłużenia, ale tylko po ta aby mieć pewien bufor w razie nieprzewidzianych wydatków inwestycyjnych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama