Delegacja Powiatu Kościerskiego podpisała w Marburgu akt odnowienia partnerstwa z niemieckim Powiatem Marburg-Biedenkopf. Wizyta, która odbyła się w dniach 10–12 czerwca 2026 roku, była okazją do podsumowania 25 lat dotychczasowych relacji oraz wyznaczenia kierunków dalszych wspólnych działań. Kościerski samorząd został także wyróżniony specjalnym odznaczeniem.