Grabówko. Pomorska Wigilia Samorządowa

  • 21.12.2016, 11:51 (aktualizacja 23.12.2016, 15:01)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Grabówko. Pomorska Wigilia Samorządowa
Grudzień to czas wigilijnych spotkań, i tak 19 grudnia w Grabówku odbyła się Pomorska Wigilia Samorządowa, na którą przybyli przedstawiciele władz województwa pomorskiego.

Pomorska Wigilia Samorządowa to coroczna już tradycja spotkania się przy wspólnym stole przedstawicieli władz samorządowych.

Gospodarzem tego opłatkowego spotkania ponad politycznymi podziałami był Dariusz Męczykowski – radny Sejmiku Województwa Pomorskiego:

Dariusz Męczykowski – radny Sejmiku Województwa Pomorskiego: Dziś jak co roku, spotykamy się, aby pozdrowić siebie wzajemnie, podziękować za dotychczasowe wspólne działanie na rzecz społeczeństwa, ludzi, którzy na nas oddali głos. Jest to wigilia samorządowa, ta wigilia ma łączyć, szczególnie wtedy, kiedy różnice są wielkie, pojawiają się tutaj różne opcje, różne poglądy, które się ścierają. Chcemy wspólnie razem na tej wigilii spojrzeć sobie w oczy i próbować ze sobą rozmawiać. Dziś brakuje rozmowy oraz rozwiązywania problemów.

O wyjątkową atmosferę tego wydarzenia zadbali między innymi uczniowie ze Szkoły w Nowej Karczmie, którzy przygotowali na tę okazję świąteczny występ wokalny. 

Na uroczystości nie mogło zabraknąć biskupa Diecezji Pelplińskiej – księdza Ryszarda Kasyny, który pobłogosławił przybyłych gości. Po publicznych wystąpieniach przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem oraz złożenie sobie życzeń.

 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mnie tam nie było
mnie tam nie było 23.12.2016, 08:17
ale życzę Wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego narodzenia, panu Darkowi więcej szczęścia do współpracowników i mniej wyrachowania w działaniach.
Albert
Albert 23.12.2016, 07:40
Panie Darku cieszę się, że nie zaprosił Pan tych dwóch osób na to spotkanie. Po ich wpisach widać bardzo niski poziom kultury i wielkie zacietrzewienie. Takich ludzi jak oni nie potrzeba w żadnych kręgach, bo nic pozytywnego nie wnoszą. Cieszę się, że mogliśmy porozmawiać i jestem zaszczycony tym, że mogłem uczestniczyć w tak wspaniałym spotkaniu. Dziękuję również Księdzu Biskupowi za dobre słowo.
sikający do szuflady
sikający do szuflady 23.12.2016, 00:45
u Darusia coraz więcej outsiderów, brzydkich kobiet, sinych twarzyczek, ogólnie beznadzieja.
Szuflada
Szuflada 23.12.2016, 05:15
Chyba nie wiesz, co piszesz, co widzisz. Dużo tam ładnych kobiet. Spójrz w lustro.
a co tam robił pan Kaliński?
a co tam robił pan Kaliński? 22.12.2016, 09:23
z panem Czucha chciał porozmawiać?
Kaliński tak samo zaklamany jak Majewski
Kaliński tak samo zaklamany jak Majewski 23.12.2016, 08:15
Kaliński to taki sam zakłamany dziad jak Majewski. I tak jak Majewski pcha się na wszystkie możliwe funkcje. Dlatego Kaliński trzyma sztamę z Majewskim.
Ignacy
Ignacy 23.12.2016, 08:41
Poranek bez ataku na burmistrza jest dniem straconym dla Piotrusia. Weź się w garść. Na takiego burmistrza czekało to miasto. Na takiego działacza, na takiego człowieka. Nie możesz być taki zły na wszystkich, że przestali Ciebie zapraszać, a tam gdzie jesteś sam się wpychasz. Ludzie się na Tobie poznali, a teraz poznają się bardziej gdy doprowadzisz kolejną firmę do ruiny.
pan Kaliński i Majewski
pan Kaliński i Majewski 23.12.2016, 08:58
mogą się uczyć od pana Piotra, nigdy nie osiągną tyle co on, nigdy też nie będą tacy szczerzy i oddani Miastu, niestety agenci niszczą prawicę na rzecz "wielkiej rodziny"
Mark
Mark 23.12.2016, 09:45
Panie Tomaszu, może wystarczy już tego szkalowania porządnych ludzi, przecież święta idą, czy nawet teraz Pan nie może odpuścić?
Kresowy
Kresowy 22.12.2016, 10:39
Czucha mimo, że jest poza obiegiem, to szacunek powinien jakiś mieć, nie czepiaj się go. Jak sam chcesz z nim porozmawiać, to słyszałem, że przy obwodnicy się kręci.
nikt się Czuchy nie czepia
nikt się Czuchy nie czepia 22.12.2016, 15:09
tam było jego miejsce i to nawet w pierwszym rzędzie...ale co tam robił katecheta Kaliński to nie wiem? ano pewnie Biskupa chciał posłuchać w gronie przyjaciół?
Kaliński to agent niszczący Kościerską prawicę
Kaliński to agent niszczący Kościerską prawicę 22.12.2016, 20:20
Kaliński w PiSie wszystkich swoich konkurentów zwalcza zarzucając im agenturalność. Od lat 90-tych rozbija środowisko kościerskiej prawicy i odstrasza od niej jej zwolenników.Sam lgnie do PO-wskiej sitwy jak mucha do świecy. Kaliński to agent niszczący kościerską prawicę.
Zibi
Zibi 22.12.2016, 21:22
Kościerską prawicę niszczą dwie osoby, jedna z nich ma zarządzać kołem miejskim, tam się wykaże co robi. Gdyby wewnątrz PIS był spokój i rozmowy to nie było by rozłamu, jednak nie można tutaj mówić o pokoju. Tak samo działa pan Bonkowski wypisując w gazecie oszczerstwa na temat innego działacza PIS. Co to jest? Wytykasz Kalińskiemu coś co sam robisz od lat. To Ty dzielisz a nie on. On łączy ponad podziałami, Ty dzielisz i niszczysz.
Jestem za Kalińskim
Jestem za Kalińskim 22.12.2016, 17:34
a co Ty chcesz od tego Kalińskiego? Człowieka instytucji. Niezwykle dużo robiącego dla miasta i mieszkańców? W sumie spoko facet, dobry działacz. On jest tam gdzie być powinien i Ty jesteś tam gdzie być powinieneś, poza społecznością działaczy i polityków. Jedyne co umiesz robić to mieszać, opluwać i rozwalać to co dobre.
Święta
Święta 23.12.2016, 05:16
Kaliński ? To dobry chłop. Po co, tyle agresji i frustracji ? Idą święta.
pan Kaliński
pan Kaliński 23.12.2016, 08:20
członek "wielkiej" rodziny Piechowskiego jest po to wszędzie aby zbierać informację ze wszystkich grup dla "swojego" lidera
Szanowna Redakcjo
Szanowna Redakcjo 22.12.2016, 08:49
Czy naprawdę nie macie pomysłu na inne reportaże. Dlaczego każdego roku, podczas adwentu, w czasie wyciszenia, rozważania i przygotowywania się do świąt, mamy oglądać i słuchać tych ludzi, o których głośno jest przez cały rok. Czy uważacie, że oni są z "innej gliny"?, a my tak bardzo jesteśmy ich spragnieni?
Kogo obchodzi to co oni sobie nawzajem życzą, jakie puste słowa opuszczają ich usta. Jeśli naprawdę chcieliby cokolwiek zrobić dla społeczności, nie byłoby potrzebnych tyle maskarad dobroczynności.
A jeśli Wasza strona bez relecji o nich i ich polityce byłaby pusta, to najwyższy czas zastanowić się jakie nowe tematy warto byłoby poruszyć, które mogły by być pomocne przy odbudowie "zdrowego społeczeństwa".

Ignacy
Ignacy 22.12.2016, 09:19
Przecież w tym reportażu jest nasz kochany biskup Kasyna, on mówi o pokoju, o wyciszeniu o przygotowaniu do świąt właśnie. Wsłuchaj się w reportaż. Niestety na świecie jest dużo nienawiści, którą i Ty szerzysz. Zastanów się nad tym po co to piszesz. Postaraj się rozmawiać z innymi, szukać współpracy, działać pozytywnie, zamiast wykorzystywać ten portal do opluwania najlepszych działaczy.
Drogi Ignacy
Drogi Ignacy 22.12.2016, 18:01
Biskup to tylko etykietka, a Kasyna to taki sam człowiek jak Ty i ja. Ani lepszy , ani gorszy i tak samo pierdzi w portki jak my wszyscy. :-)
Przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi, ale w oczach tych ludzi, niestety nie. Uwierz mi, znam niektórych.
Większość z nich jest tak bardzo wcielona w swoją etykietkę, że często zapomina kim jest naprawdę.
No cóż, - nie potrafią być sobą.
Tak jak podzieleni są w sobie, z samymi sobą i własną duszą, tak i nas chcą często podzielić; na lepszych i na gorszych, (itd.) A kiedy nadchodzą święta, wszyscy zamieniają się w "Anioły" i chcą nam pokazać jak wielkimi są dobroczyńcami - dla nas, za nasze wspólne pieniądze. Jednak jak na razie, nie mogą się szczycić twórczością, żadnego z wynalazków :-)
Dlatego wybacz proszę, ale dla mnie osobiście wystarczy tych ludzi na co dzień i nie potrzebuję ich również od święta.
I wybacz mi, że nie podzielam Twego zdania, jednak przyjmuję je bez pogardy. Myślę jednak, że w tym co piszę nie ma żadnej nienawiści. Ja żyję w zgodzie z ludźmi i wszystkim co Bóg stworzył, a nade wszystko z samym sobą i własnym sumieniem. Ja słucham własnej intuicji a nie przypisanych nam reguł, które tworzą z nas niewolników.
Jeśli przyjmiesz, mam do Ciebie tylko jedną radę i jedną prośbę.
Rada: jeśli kiedykolwiek z podziwem chciałbyś spojrzeć na jakiegokolwiek człowieka –
niech wtedy, zawsze pierwszą osobą będzie ta - którą Ty jesteś.
Prośba: Nie mów, że ktoś sieje nienawiść, tylko dlatego, bo nie boi się myśleć i żyć inaczej. :-)
Ignacy, życzę Ci Błogosławionych Świąt .
Ignacy
Ignacy 22.12.2016, 21:36
Wybaczam Ci to co napisałeś kimkolwiek jesteś. Nikt nie zmusza Ciebie do oglądania tego typu reportaży. To informacja dla tych co chcą to oglądać, co się tym interesują, co są w temacie. Nie musisz oglądać wszystkich filmów jakie są emitowane, czytać wszystkich książek jakie są drukowane. Masz wybór. Nie musisz też tracić czasu na pisanie komentarzy tego typu, skoro masz w "głębokim poważaniu" i biskupa i innych uczestników tego wydarzenia. Po co Ci to całe pisanie? Chyba na nic. Wesołych Świąt i Tobie życzę drogi niezaproszony na tę uroczystość rozżalony na cały świat malkontencie.
Drogi Ignacy
Drogi Ignacy 23.12.2016, 08:55
Wybaczanie zacznij od siebie, bo jak widzę tego się musisz jeszcze nauczyć.
I jak widzę lubisz gdy twoje zdanie jest ostatnie. Wielu malkontentów jest dziś na świecie, a jeśli uważasz, że ja nim jestem, więc problem ten jest właśnie w Tobie. Naucz się trzymać swoje ego trzy metry za sobą, a wtedy być może dostrzeżesz samego siebie. A jeśli już zrozumiesz kim jesteś, przestaniesz wpatrywać się w innych. Być może wtedy zdolny będziesz by pokochać samego siebie.
Amen.
Ignacy
Ignacy 23.12.2016, 09:46
Ja nie muszę mieć ostatniego zdania.

Amen
doskonale ujęte
doskonale ujęte 22.12.2016, 08:58
obrazuje zakłamanie całej inicjatywy
spotkanie ponad politycznymi podziałami
spotkanie ponad politycznymi podziałami 22.12.2016, 06:52
ha ha ha. bez komentarza
opozycja znowu komentuje
opozycja znowu komentuje 22.12.2016, 08:40
Komentarz, bez komentarza
o pan Kaliński Mirosław
o pan Kaliński Mirosław 22.12.2016, 06:48
członek PISu, Civitas Christiana, Radia Maryja też był w GNIEŹDZIE PLATFORMY! Widzę, że był w doborowym gronie: pan Zdzisław Czucha, pani Alicja Żurawska, Aleksander Mach, wspaniali piarowcy Majewskiego "bolek i lolek" i wielu wielu innych
Uczestnik spotkania
Uczestnik spotkania 22.12.2016, 07:57
Mimo, że chciałeś tam być i Ty, to niestety nie dostałeś zaproszenia. Prosiłeś, błagałeś, ale zostałeś za drzwiami, teraz w ramach zemsty w płaczu tutaj wylewasz żale. Kiedyś i Ty byleś na tych spotkaniach, teraz za dużo nabroiłeś. Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe. Te spotkania dużo dają całej społeczności. Spotkania z ministrami, z ludźmi którzy maja moce decyzyjne. Nikt tam nie patrzy na opcje polityczne ale na działania dla ludzi. Dlatego Ciebie tam zabrakło. Brak Ci też kultury osobistej, co widać w powyższym wpisie.
Jarek
Jarek 22.12.2016, 09:48
Masz rację osoba która nie została zaproszona na spotkanie wykazuje się brakiem kultury osobistej. Niestety panie PK nie wszędzie jest pan mile widziany. Pana zachowanie potwierdza, to, że organizator dobrze zrobił nie zapraszając pana.
ha ha ha bolek i lolek
ha ha ha bolek i lolek 22.12.2016, 08:56
w godzinach pracy w Urzędzie masz czas na wypisywanie takich bzdur? POrażka mój "mały" lepiej zajmij się kreowaniem wizerunku "swojego" szefa bo spada w dół.
Zaproszenie
Zaproszenie 23.12.2016, 05:23
Ktoś nie dostał zaproszenia i ma problem? Przykro mi.
Felek
Felek 21.12.2016, 22:27
Patrzę na tych ludzi na filmie i stwierdzam, że nie znam nikogo. Może to i lepiej.
MIESZKANIEC NOWEJ KARCZMY
MIESZKANIEC NOWEJ KARCZMY 21.12.2016, 21:11
I NIE WSTYD IM-TO PROFANACJA OPŁATKA I TRADYCJI BOŻONARODZENIOWEJ

Pozostałe