Zima!

  • 04.01.2017, 10:22 (aktualizacja 05.01.2017, 13:11)
  • admin 24
Zima!
Większość z nas liczyła na nią w czasie Świąt, w końcu, nieco spóźniona, nadeszła. Zima zawitała u nas w wielkim stylu - w środowy poranek Kościerzyna obudziła się przykryta śniegiem.

Białe ulice w styczniu to nic niezwykłego, ale to w końcu pierwszy śnieg w 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że zima zostanie z nami przynajmniej na kilka dni. Przygotować musimy się też na silny wiatr, a nad samym morzem przewidywane są burze i sztormy.

Wszystko to nie cieszy kierowców. Widoczność jest słaba, a drogi bardzo śliskie. Również w mieście za kierownicą trzeba teraz zachować szczególną ostrożność i jechać bardzo powoli. Dotarcie z punktu a do punktu b wymaga więc teraz sporej cierpliwości. Uważać muszą też piesi, bo nietrudno o upadek.

Taka aura ma utrzymać się do końca tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że szczyt zimy czeka nas w długi weekend.

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenek
Zenek 09.01.2017, 17:42
Informacja dla zaskoczonych zimową aurą. Siedziałem w autobusie na obwodnicy 4 godziny. Potem koszmarny przejazd przez 3miasto. To co jest w Koscierzynie to pan Pikuś i w koncu doceniam gdzie mieszkam. Burmistrz ma ludzi ktorzy zawiedli w akcji zima. Powinni ponieść tego konsekwencje. Jednak nasze miasto w porównaniu do innych i tak jest dobrze ośnieżone.
Powinni ponieść tego konsekwencje.
Powinni ponieść tego konsekwencje. 11.01.2017, 17:36
Panie Majewski zacząłbym od pana Konkola a na końcu Pan powinien podać się do dymisji. Maja kończ wstydu rodzinie oszczędź!
Durna propaganda przy***sów Majewskiego
Durna propaganda przy***sów Majewskiego 11.01.2017, 16:32
Durne tłumaczenie durnia - gdzieś jest gorzej. I to usprawiedliwia nieudacznie zarządzającego miastem Majewskiego???
Majewski ja c
Majewski ja c 09.01.2017, 15:52
Michał Majewski bardzo by chciał odśnieżyć Kościerzynę, ale jak zwykle stwierdził: "ja nic nie mogę" I jak zwykle nic mu się nie udało - nawet odśnieżyć Kościerzynę.
Jest zima
Jest zima 09.01.2017, 12:32
znowu zaskoczyła "drogowców", Burmistrza i jego sztab...
Nawet wszechstronny Asystent Konkol sobie nie poradził
Nawet wszechstronny Asystent Konkol sobie nie poradził 09.01.2017, 16:02
Nawet Asystent Konkol nie dał rady, choć jest wybitnym specjalistą prawie od Wszystkiego - i w konkursie ma Mistera zasiądzie, i jest wybitnym specjalistą od wymiany międzynarodowej, poprowadzi nawet plebiscyt na posadzenie trzech krzaków i urządzenie piaskownicy w parku, ale z odśnieżaniem sobie nie poradził.
Jest nieźle
Jest nieźle 07.01.2017, 08:31
No dzisiaj przynajmniej na razie nie muszę odśnieżać koło domu.Oby nie sypało za dużo ,bo już mi się nie chce
odśnieżać.
ja
ja 06.01.2017, 09:55
Ulica prowadzaca na Wierzysko, to jest droga wojewódzka i nie podlega pod miasto ! Kościerzyna jest dość dobrze odśnieżona. Wczoraj Starogard Gdański i Wrzeszcz były kompletmnie zablokowane!!! Znajomy jechał do Gdańsk 2 godziny z powrotem 3 godziny. To znaczy, że u nas nie jest tak żle. Problem był tylko duzy z tirami.
jest źle
jest źle 07.01.2017, 07:22
Miasto jest źle odśnieżane, główne ciągi ledwo przejezdne, śnieg zalega i nie jest wywożony, boczne drogi to tragedia! No ale POlityka "ciepłej wody" w kranie trwa, "jest dobrze bo taki mamy przekaz ze wzgórza".
Tuptuś
Tuptuś 05.01.2017, 17:09
śnieg cały czas sypie, nie jest łatwo nad tym zapanować nawet na chodniku przy swojej posesji, a co dopiero na drogach. Korki są wszędzie, nie mogłem dzisiaj przejechać przez Gdańsk. To była jedna wielka katastrofa mimo tego, że wszędzie jeździły pługi. Zima ma swoje uroki, ale i wady

Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.01.2017, 13:10
Podziękowania wszystkim odśnieżającym miasto za wasz trud. Wywozicielom śmieci też dziękuję.
Kajetan
Kajetan 05.01.2017, 16:24
Ja też dziękuję Wam za ciężką pracę. Jednak śniegu wciąż przybywa. Zima niedługo się skonczy i znowu będzie bezpiecznie.
prorok
prorok 05.01.2017, 09:44
a żeby was zima stulecia zasypała zawistni hejterzy w tych waszych zabitych dechami dziurach
nadal mam sprawne łącze :)
nadal mam sprawne łącze :) 05.01.2017, 18:05
a co tam u ciebie "mój" drogi?
Akcja zima?
Akcja zima? 05.01.2017, 08:04
Co to ma być Burmistrzu? Raz zawieje i już Kościerzyna stoi. O której to się odśnieża?! Ludzie do pracy jeżdżą nie tylko na 8. A teraz to 3 ciągniki w jednym miejscu tak, aby wszyscy widzieli?
Dyspozytor akcji zima
Dyspozytor akcji zima 05.01.2017, 03:09
Kierowcy piaskarek jeżdżą od srody wczesnych godz porannych do teraz moze to ktoś uszanuje (drogi.wojewódzkie) wiec dobę w samochodzie A.wam zawsze zle
Kierowca
Kierowca 04.01.2017, 21:36
Teraz właśnie widać miejskie oszczędności.A za chwilę będzie artykuł,ile to miasto wydało na tzw.akcję ZIMA.
Katherine
Katherine 04.01.2017, 20:50
Mam jedno zasadnicze pytanie do sluzb odśnieżających nasze miasta i okolice! Czy o tej porze roku,czyli zima zaskoczyla ich zima tzn.padajacy snieg,bo bym się nie dziwila gdyby w czerwcu byla zima i padal snieg. Służby nasze koscierskie co roku zaskakuje zima zimą a latem slonce. Najwyraźniej przydałby sie inny kalendarz.
Kazik
Kazik 04.01.2017, 21:53
Dzisiaj już trzy razy odśnieżałem koło domu ,tak sypie cały czas , już czwarty raz mi się nie che . Zobacz sama jak to fajnie np godzinę machać łopatą.
pługi
pługi 04.01.2017, 13:34
Ronda nie są własnością miasta, tylko GDDKiA. Tam odśnieża sprzęt GDDKiA
a co to mnie obchodzi!!!
a co to mnie obchodzi!!! 04.01.2017, 18:40
może jeszcze mam zapłacić za odśnieżanie? w tym mieście za Majewskiego wszystko jest możliwe....
Mickey
Mickey 04.01.2017, 18:51
Wszystko jest możliwe za Majewskiego. Nawet budowa ścieżek rowerowych poza miastem, czy remont dworca od lat straszącego mieszkańców. Możliwe jest też to że śnieg zaskoczy drogowców i wszystkie drogi do miasta zostaną zasypane.
dlaczego na Mieście
dlaczego na Mieście 05.01.2017, 07:26
tak słabo jest odśnieżone? ślisko i niebezpiecznie. w urzędzie jest tylu pracowników którzy nie maja co robić, że mozna im rozdać łopaty i do roboty!
BAŁWAN
BAŁWAN 05.01.2017, 09:19
Dopiję kawkę i lecę odśnieżać
nareszcie!!!
nareszcie!!! 05.01.2017, 18:04
w końcu zrobisz COŚ POżytecznego...
kierowca
kierowca 04.01.2017, 11:39
Niech zrobia cos z ulica prowadzaca na wierzysko. Na swiatlach przed obwodnica co chwile gigantyczny korek ????
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.01.2017, 10:30
A pługi w górze po co na rondzie odśnierzać.Kos-eko goni samo siebie na Wierzysku co oni tam robią?

Pozostałe