Kościerzyna. Akcja zima trwa!

  • 10.01.2017, 12:40 (aktualizacja 12.01.2017, 10:13)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. Akcja zima trwa!
Pomimo, że wszyscy się jej spodziewali była niemałym zaskoczeniem. Zima przyszła nagle i to z wielkim rozmachem. Jak władze Kościerzyny poradziły sobie z jej śnieżnym atakiem?

Zima w styczniu nie powinna stanowić zaskoczenia, a jednak siła, z jaką przyszła stała się dużą niespodzianką dla wszystkich. W pierwszy śnieżny dzień nasze miasto stanęło na dobrych kilka godzin za sprawą białych i oblodzonych dróg. 

Po intensywnym odśnieżaniu oraz posypywaniu piaskiem ulic i chodników powinno być już znacznie lepiej. I tak, jak jezdnia w większości miejsc jest czarna, tak spacer chodnikiem w wielu miejscach nie należy do najłatwiejszych.

Jakie rozwiązanie tej sytuacji widzi burmistrz Kościerzyny:

Michał Majewski – burmistrz miasta Kościerzyna: Jest problem, jest to błoto pośniegowe, jeśli będziemy chcieli to zebrać ładowarką to uszkodzimy zaraz chodniki, a pługi, które są z gumą z dołu nie do końca i nie do czystego to zrobią. Na dzień dzisiejszy pewnie będą posypane, temperatura się podwyższa do -5 stopni, działa też sól, także troszeczkę z dnia na dzień powinno się to poprawiać.

Michał Majewski zapewnia: robimy, co możemy. Czy to oznacza, że Kościerzyna przygotowana jest na zimowe warunki pogodowe, a mieszkańcy nie powinni mieć powodów do niepokoju?

Michał Majewski – burmistrz miasta Kościerzyna: W zależności od tego jaka będzie pogoda, będziemy starali się te samochody wysyłać, żeby przynajmniej te dwie piaskarki, trzy, cztery ciągniki cały czas na okrągło utrzymywały nasze drogi. 

 

zobacz także | Morsy przywitały Nowy Rok | kliknij i komentuj!

 

W wypowiedzi burmistrza pojawił się także apel do mieszkańców miasta:

Michał Majewski – burmistrz miasta Kościerzyna: Apel do mieszkańców, żeby w miarę możliwości, kosztuje to trochę więcej pracy, ale żeby podwórka postarali się odśnieżyć i wjeżdżali samochodami na swoje podwórka, żeby nie stały one na ulicy, żeby piaskarki, które mogłyby to odśnieżyć nie musiały jechać slalomem między samochodami, wtedy wszystkim nam będzie dużo łatwiej.

Warto przypomnieć, że zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele powinni zadbać o odśnieżenie chodnika położonego wzdłuż własnej nieruchomości:

Art 5. 1. Obowiązki właścicieli nieruchomości:

4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych

Na koniec kilka słów o liczbach. W listopadzie nasze miasto wydało na akcję zima ponad 30 tysięcy złotych, w grudniu ponad 60 tysięcy. Faktury za ten miesiąc wciąż spływają, ale można założyć, że w styczniu walka z odśnieżaniem będzie zdecydowanie kosztowniejsza.
 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AKCJA ZIMA
AKCJA ZIMA 20.01.2017, 13:54
znów zaskoczyła Pana Burmistrza członka PIS Michała Majewskiego
 Majewski cienki bolek w zarządzaniu miastem
Majewski cienki bolek w zarządzaniu miastem 15.01.2017, 09:09
Miasto zasypane śniegiem, a Majewski jak zwykle nic nie może. Nie potrafi nawet odśnieżyć miasta. Cienias ten Majewski w zarządzaniu miastem.
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 15.01.2017, 09:14
a drugi z nim w koalicji jest TO NIE JA TO ONI...razem zmierzają do POrażki
Ciekawi mnie?
Ciekawi mnie? 14.01.2017, 19:13
Jak się układa współpraca członka PISu Burmistrza Michał Majewskiego z panem senatorem Bonkowskim? Jest wiele programów rządowych i funduszy rozwojowych z których można by było skorzystać.
Lulki
Lulki 13.01.2017, 23:07
TBS - sprawdziliśmy. Taka sama bajka.
https://www.youtube.com/watch?…
Matematyka
Matematyka 13.01.2017, 22:59
TBS - następny medalista z Kościerzyny.

https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
Ciekawe?
Ciekawe? 14.01.2017, 08:53
Ile te spoty reklamowe kosztowały? Ile mieszkańcy musieli wyłożyć na reklamę i po co? Czy nie ma potrzeb remontowych? Czy odpadające kafelki, spadający tynk lub niesprawna instalacja elektryczna nie wymaga naprawy?
Uznanie
Uznanie 13.01.2017, 22:55
Kto odśnieża Kościerzynę ? KOS- EKO.
SŁABO
SŁABO 14.01.2017, 08:50
w tym roku KOS EKO zaspało
No co to się dzieje na Mieście
No co to się dzieje na Mieście 13.01.2017, 13:15
jest jak to mówią "sajgon" a władz ma wiosnę w gabinetach, sucho, ciepło i najedzony.
 sucho, ciepło i najedzony.
sucho, ciepło i najedzony. 13.01.2017, 14:30
a Miasto zasypane i trudno przejść po chodnikach
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 13.01.2017, 11:13
Tak autobus stanął zaraz za przystankiem kierowca wepchnął go na parking i dalej ludziska z buta na szpital.O powrocie z szpitala nie było mowy o godz8-45 bez uprzedzenia.Z kolei to kos-eko najeło chyba ukraińców bo jak już odśniezaja to pilot siedzi z boku BRAWO WY.
UWAGA
UWAGA 13.01.2017, 07:00
jest dziś bardzo ślisko. Po drodze nie spotkałem żadnej piaskarki....
ciągle pada....
ciągle pada.... 12.01.2017, 12:17
na ulice mego miasta ciągle pada, śnieg zalega błoto rośnie a tu pada, jest już ślisko i zatory a tu pada, co mieszkańcy o tym myślą bo wciąż pada?
Zasypało zasypało, Długą, Staszica i Kartuską
Zasypało zasypało, Długą, Staszica i Kartuską 12.01.2017, 11:25
mamy zimę od 10 dni a w Ratuszu wiosna trwa, czas pomyśleć o lecie :)
Konrad
Konrad 12.01.2017, 08:33
Idąc rano do pracy minąłem aż dwie piaskarki, wiec coś działa.
chyba u ciebie na ul. Rogali
chyba u ciebie na ul. Rogali 12.01.2017, 09:48
bo na Skłodowskiej i 1000 lecia jest ślisko
A w Mieście sanna trwa w najlepsze
A w Mieście sanna trwa w najlepsze 12.01.2017, 07:21
śnieg z błotem zalega, ślisko na drogach i chodnikach a pan Burmistrz tylko wywiady udziela i nic się nie dzieje, "sorry taki mamy klimat?"
hehe
hehe 12.01.2017, 07:05
Katarzyn, karinka dobre hahah http://www.dziennikbaltycki.pl…
Nowy pracownik Majewskiego w MOPSie
Nowy pracownik Majewskiego w MOPSie 12.01.2017, 07:14
Sebastian Lemke, Kościerzyna, nominowany za udział w wielu akcjach charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących
Mops
Mops 12.01.2017, 07:33
Noo, bezinteresownie ha ha... Majewskiego też wspierał bezinteresownie ....
Przystanki nie są odśnieżone
Przystanki nie są odśnieżone 12.01.2017, 06:55
część linii komunikacji miejskiej nie jeździ, na chodnikach jest bardzo ślisko! Czy w Urzędzie zapomnieli, że mamy zimę? No chyba, że NIC NIE MOGĘ....
Śnieg zalega z błotem
Śnieg zalega z błotem 12.01.2017, 06:50
niestety nie jest wywożone tylko spychane z drogi na chodniki, w bocznych uliczkach jest naprawdę bardzo źle. Może troszkę warto ruszyć się z za biurka i pojeździć po Mieście. Sprawdzić gdzie trzeba ludziom pomóc?
Kajetan
Kajetan 11.01.2017, 20:51
Patrze na sprawę z szerszej perspektywy, bo pracuję w Gdańsku. tam sytuacja jest bardzo porównywalna. Boczne uliczki są tak zapchane, że nie można z nich wyjechać. Nie widać tam reakcji na prośby mieszkańców. W Kościerzynie po interwencji telefonicznej reakcja była niemal natychmiastowa. Proszę o odrobinę obiektywizmu. Kto nie pamięta takich zim, gdy mieszkańcy walczyli o wywiezienie śniegu z miasta, ten ma albo krótką, albo wybiórczą pamięć. Jeszcze kilka lat temu wszędzie leżały góry śniegu. No ale cóż. Tak bywa w zimie nie tylko w Kościerzynie.
Marek G
Marek G 11.01.2017, 18:43
Bezpłatne autobusy jeżdżą caly czas. Wiem bo sam nimi jeżdżę jak wielu mieszkancow Kościerzyny i seniorów i młodzieży. Ta bezplatna komunikacja przeciwko której była Katarzyna Knopik. To najlepszy pomysł dla mieszkańców naszego miasta.
Ja się pytam...
Ja się pytam... 11.01.2017, 18:24
GDZIE SĄ TE AUTOBUSY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ? MIAŁA BYĆ BEZPŁATNA KOMUNIKACJA I CO? GDZIE SIĘ PODZIAŁY TE AUTOBUSY?
Krystyna
Krystyna 11.01.2017, 21:58
Ciekawe czy takie bzdury wypisuje ta pani co bezpłatnych autobusów nie chciała? Wiem na pewno, że autobusy jeżdżą, bo korzystam z nich na co dzień. Jakie dziwne informacje się pojawiają na tym portalu. Kto i po co pisze takie kłamstwa?
Ja
Ja 11.01.2017, 21:14
TY widać nie jeździć autobusami.
Alarm smogowy
Alarm smogowy 11.01.2017, 14:47
Poziom emisji w Kościerzynie:
http://aqicn.org/city/poland/p…
jest bardzo źle!
jest bardzo źle! 11.01.2017, 18:09
myślę, że "uzdrowisko Kościerzyna" jeszcze długo POzostanie w sferze marzeń...
Za Majwskiego Kościerzyna spada na psy
Za Majwskiego Kościerzyna spada na psy 12.01.2017, 09:12
Jeśli podległa Majewskiemu Straż Miejska tak samo nic nie robi w zakresie ograniczania smogu nad miastem, jak służby odpowiedzialne za odśnieżanie, to nie ma się co dziwić, że Kościerzyna spada na psy i z Majewskim nie ma szans na jaki kolwiek rozwój.
za to rośnie zadłużenie!!!
za to rośnie zadłużenie!!! 12.01.2017, 09:53
Było 39 mln zadłużenia w 2016 w w 2017 Miasto wyda obligacje na 18 mln co da łącznie 57 mln...takiego długo to nie było nawet za pana Czuchy, a Powiat będzie nam mógł niedługo pożyczać pieniądze....strach się bać! Czas na "dobrą zmianę"
Krajan
Krajan 12.01.2017, 10:08
To zadłużenie na poczatku 2016 nie pojawiło sie znikąd. Długi Czuchy trzeba spłacać. Teraz przynajmniej są przewidziane największe inwestycje w historii naszego miasta. Szanowna obronczynii Czuchy znowu mieszasz? Zacznij w koncu działać na rzecz miasta injego mieszkańców tak jak robi to obecny burmistrz.
 Długi Czuchy trzeba spłacać.
Długi Czuchy trzeba spłacać. 12.01.2017, 10:16
To prawda. Ale ale nie zaciągając nowych długów i to od razu aż 18 mln! To nie jest niszczenie budżetu Miasta a nie oszczędne gospodarowanie. Grozi nam BANKRUCTWO za 3 - 4 lata?

Pozostałe