Trzy auta zderzyły się na trasie Korne-Bytów

  • 13.01.2017, 12:11 (aktualizacja 17.01.2017, 10:23)
  • admin 24
Trzy auta zderzyły się na trasie Korne-Bytów
Na efekty ponownego przyjścia zimy i dużych opadów śniegu nie trzeba było długo czekać. W piątek na trasie Korne-Bytów doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów.

Według informacji, jakie otrzymaliśmy od rzecznika prasowego kościerskiej policji Piotra Kwidzińskiego kierująca seatem jadąc w kierunku Bytowa z nieustalonych dotąd przyczyn straciła panowanie nad pojazdem. Z pewnością niemałe znaczenie miały w tej sytuacji warunki pogodowe – droga była śliska, a widoczność utrudniał padający śnieg. Seat zderzył się czołowo z jadącym w stronę Kościerzyny citroenem. Następnie oba pojazdy uderzyły w passata. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie kobiety: kierujące seatem oraz citroenem. Zostały przewiezione do szpitala. Kierowca passata nie odniósł obrażeń.

Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo. 
 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarek
Jarek 18.01.2017, 12:06
mnie też to wkurza,że "brudasy" wystawiają swoje kubły na śmieci pod nos sąsiadów!!!!!!!!!!!!! trzeba zrobić z tym porządek-jestem ZA
Anna
Anna 16.01.2017, 11:09
Próbuje się skontaktować z Panią z citroena; [email protected]
Ważna sprawa.
wierzę,że....
wierzę,że.... 16.01.2017, 09:28
skoro to jest uciążliwe dla mieszkańców to portal ogarnie temat i urzędnicy odpowiedzialni wezmą go na swoją klatę
może sie przyda....
może sie przyda.... 15.01.2017, 22:35
Przydatne przepisy:

1. Obowiązek posiadania miejsca na odpady nakłada na właścicieli nieruchomości ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. nr 132 poz. 622 ze zmianami). Te same przepisy mówią też o tym, że to właściciel jest odpowiedzialny za czystość i stan techniczny śmietnika, oraz że powinien on podpisać umowę z przedsiębiorstwem mającym zezwolenie na odbieranie odpadów. Umowę trzeba przechowywać wraz z dowodami opłat za wykonywane usługi.

2. Sposób usytuowania śmietnika określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690 z 2002 r. ze zmianami).

3. Zadaszone osłony śmietnikowe zaliczane są do obiektów małej architektury i nie wymagają pozwolenia na budowę, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane (Dz. U. nr 156 poz. 1118 z 2006 r. ze zmianami) - wystarczy zgłoszenie.
może ktoś to skontroluje????
może ktoś to skontroluje???? 15.01.2017, 22:32
Umiejscowienie pojemnika na śmieci warto zaplanować już na etapie adaptacji projektu domu do działki. Ważne jest, aby znajdował się on w miejscu łatwo dostępnym dla mieszkańców oraz firm wywożących śmieci, jednak nie rzucał się zbytnio w oczy.
to jest faktycznie problem...do załatwienia
to jest faktycznie problem...do załatwienia 15.01.2017, 22:30
Zgodnie z treścią § 23 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.) – dalej r.w.t. odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką, z zastrzeżeniem, że zachowanie odległości od granicy działki nie jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej.
prośba do redakcji
prośba do redakcji 15.01.2017, 22:13
zróbcie jakiś artykuł np.pod tytułem-"co mnie gryzie",gdyż mnie strasznie denerwują kubły na odpady,które są wystawiane poza posesje właścicieli.Czy ta kwestia nie jest prawnie uregulowana?? skoro ktoś ma własny dom,płot i ogród-to dlaczego swoje kubły na odpady wystawia poza swoją działkę,na teren miejski??? czy płaci za użytkowanie tego gruntu???wkurza mnie to,gdyż popiół z pieca jest właśnie wysypywany poza posesją jego właściciela,a unoszący się kurz roznoszony jest na całą ulicę i matki z wózkami muszą czekać,aż ten kurz opadnie,gdyż "państwo" właściciele tego popiołu chcą mieć czysto , ale inni ludzie mają to wdychać
Pogromca
Pogromca 13.01.2017, 19:41
No no. A oponki pewnie letnie i 2 mm bieżnika ????
Obserwator
Obserwator 13.01.2017, 18:21
" W piątek o 12.00 na trasie Korne-Bytów doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. " a ja przejeżdżając jakoś przed 11 spotkałem ten wypadek . Jaka jest dokładność informacji tej witryny ?
to NIE pierwszy raz
to NIE pierwszy raz 14.01.2017, 12:19
wpadki na tym POrtalu są częste, dlatego czytam z pewną dozą nieufności.
Zegarmistrz
Zegarmistrz 13.01.2017, 18:39
Zegarek Ci się śpieszy.
Tomek
Tomek 13.01.2017, 13:54
Ludzie poczytajcie sobie o kategoriach dróg oraz o ich odśnieżaniu. Każda droga ma swoją kategorię. Jeśli nie potraficie tego zrozumieć to w ogóle nic nie piszcie. Winę za ten wypadek ponoszą tylko i wyłącznie użytkownicy drogi, a nie służby drogowe!
człowieku obudź się!
człowieku obudź się! 13.01.2017, 14:25
Ta droga o której piszesz jest drogą krajową i ma pierwszeństwo w odśnieżaniu. Ta droga ma priorytet i ogromne fundusze na odśnieżanie. Polecam poczytać najpierw zanim zaczniesz się wymądrzać :)
Tomek
Tomek 13.01.2017, 15:10
Po raz kolejny piszę ... POCZYTAJ o kategoriach dróg i ich odśnieżaniu! Oczywiście, że ta droga ma pierwszeństwo jeśli chodzi o jej odśnieżanie, ale ma być "czarna" dopiero do 2 godzin po zakończeniu opadów!
Dla wszystkich "wymądrzających się" i mających problem ze zrozumieniem:
"Jezdnia odśnieżana i posypywana na całej długości i szerokości wraz z poboczami. Czas likwidacji śliskości zimowej nie może przekroczyć 2 godzin od ustania opadów śniegu.

Na jezdni nie może pozostać cienka warstwa zajeżdżonego śniegu utrudniająca ruch.

Jezdnia musi być czarna".

Rozumiem wszystkich bo również i moim zdaniem jest to bełkot urzędniczy i należałoby coś z tym zrobić, ale nic za to nie mogą osoby, które odśnieżają tą drogę. Wykorzystują lukę w rozporządzeniu i w sumie nie ma co im się dziwić.

Pozdrawiam.
XXX
XXX 13.01.2017, 14:07
HA HA śmiechu warte
pawel
pawel 13.01.2017, 14:05
Z całym szacunkiem... jechał Pan tą drogą? Jedyną winą u kierowców wjeżdżających na drogę z takim stanem nawierzchni jest sam fakt, że odważyli się na nią wjechać. śnieg, deszcz , lód... Sam fakt nierównych, grubych warstw lodu znajdujących się pod śniegiem ukazuje nam jak bardzo służby przykładają się do swojej pracy. A może to nie wina służb tylko zwyczajna oszczędność ?...
EWA
EWA 13.01.2017, 13:51
Wstyd dla miasta Kościerzyna i jego włodarzy chodniki zasypane śniegiem ulice nic lepiej :( Straż miejska chodzi i wypisuje mandaty za brak opłaty za postój samochodu a nie widzi że chodniki przy posesjach nieodśnieżone zima znowu zaskoczyła drogowców !!!
kierowca
kierowca 13.01.2017, 13:32
Firmy odpowiedzialne za odśnieżanie po prostu wyłudzają pieniądze i tyle. Nie radzą sobie z takimi warunkami, a co by było gdyby spadło kilkanaście cm więcej śniegu???? Droga krajowa po takich opadach powinna być czarna...Ciekawe, czy Policja prewencyjnie poinformowała firmy odpowiedzialne za odśnieżanie o warunkach drogowych w tym miejscu??? Pewnie nie, bo za co wlepialiby mandaty??? Życie, zdrowie ludzi nie jest przecież najważniejsze...
Max
Max 13.01.2017, 13:32
Czy to możliwe, że poza Koscierzyną też jest śnieg i zasypane drogi? No hejterzy tam doszło do poważnego wypadku. Teraz napiszcie o akcji zima. Mnie w mieście minęły dzisiaj 3 piaskarki, wiec wiem, że się coś dzoeje. Wiem też, że mogło by być lepiej. Jednak wolę być objeltywny.
objeltywny
objeltywny 13.01.2017, 14:21
to ty Jacku ze wzgórza NIE JESTEŚ. Zima was zaskoczyła w wygodnych fotelach urzędu i się mądrujecie. Bierz się za szuflę i na ulicę do roboty zresztą NIC lepszego i tak nie potrafisz.
kierowca
kierowca 13.01.2017, 13:40
piaskarki jeżdżą by się pokazać i nie sypią... A tak ogólnie jesteśmy w Polsce, czy w stanach , bo nie rozumiem modnego słowa "hejterzy". Pisząc na forum wyrażam swoje zdanie, a nie pałam nienawiścią do moich współrozmówców..
asd
asd 13.01.2017, 13:39
Też widziałem 2 piaskarki... z podniesionym pługiem
Julia
Julia 14.01.2017, 19:55
A ja widziałam na krajowej dwóch kolesi z podniesionym fajfusem
mieszkanka
mieszkanka 13.01.2017, 13:27
Gdzie są pługi i piaskarki?Zima ich zaskoczyła,albo już się fundusze skończyły.Droga z Lipusza w stronę Bytowa,konkretnie PAPIERNIA tragedia.
A
A 13.01.2017, 21:14
Droga na Papiernię z Lipusza to droga "POWIATOWA" i jej standard odśnieżania jest na samym końcu! Tak samo może zalegać tam śnieg, nie ma posypywania. Pozdrawiam.
A gdzie są drogowcy?
A gdzie są drogowcy? 13.01.2017, 13:18
Gdzie są pługi i piaskarki? Akcja zima trwa , śnieg pada od rana i...jest kompletnie zasypane! W taki przypadku winy nie ponosi kierujący ale służby drogowe za zaniechanie.
Zyga
Zyga 14.01.2017, 19:58
w ***
POdpis
POdpis 13.01.2017, 17:54
Droga z Lipusz to droga wojewódzka i ani miasto ani gmina nic tu nie mają do gadania
mieszkanka
mieszkanka 13.01.2017, 13:25
Gdzie są pługi i piaskarki?Zima ich zaskoczyła,albo już się fundusze skończyły.Droga z Lipusza w stronę Bytowa,konkretnie PAPIERNIA tragedia.
Zyga
Zyga 14.01.2017, 19:58
W ***
-
- 13.01.2017, 13:24
Na pewno nie. Przyczyna: nie dostosowanie prędkości jazdy do szczególnych warunków panujących na drodze.
syn ojca syna
syn ojca syna 13.01.2017, 13:15
no i będzie kolejny mandat za niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze oraz spowodowanie wypadku/zdarzenia drogowego, a służby dbające o stan nawierzchni umyją rączki
ojciec
ojciec 13.01.2017, 12:57
Passatem kierował mój synek.

Pozostałe