Rekordowy Finał WOŚP! Najlepszy wynik w historii!

  • 16.01.2017, 11:56 (aktualizacja 18.01.2017, 13:38)
  • Krzysztof Wencki
Rekordowy Finał WOŚP! Najlepszy wynik w historii! Karol Bunik
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się w Kościerzynie absolutnym rekordem! Jeszcze nigdy w naszym mieście nie udało się zebrać tak wielkiej sumy. Nasz wynik to ponad 102 tysiące złotych!

W tym roku kościerski sztab mieszczący się w Domu Kultury wypuścił na ulice miasta oraz powiatu aż 500 wolontariuszy. W mieście kwestujących było 300. To największa liczba w historii Kościerzyny.

Na szczęście udało się zachować dobrą tradycję i również w tym roku zbiórka w Kościerzynie odbyła się bez jakichkolwiek przeszkód, czy nieprzyjemnych sytuacji. Wolontariusze czuli się na ulicach bezpiecznie, sprzyjała im też pogoda, a dzięki hojności mieszkańców puszki zapełniały się bardzo szybko.

Wesprzeć Wielką Orkiestrę można było również biorąc udział w licytacjach, które odbywały się na scenie w centrum miasta. Oprócz licytacji na scenie odbyły się też koncerty, a w tym samym czasie w sztabie trwało wielkie liczenie zebranych pieniędzy. Skończyło się po północy wielkim sukcesem. 102 456 złotych plus 50 euro i dwa precjoza to absolutny rekord. Pieniądze przeznaczone zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Tradycyjnie zwieńczeniem rekordowej zbiórki było Światełko do Nieba. Autorem materiału filmowego z pokazu fajerwerków jest Karol Bunik.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 20.01.2017, 08:16
NIC PROSTSZEGO to WINA POprzedników.
ZIMA
ZIMA 20.01.2017, 13:37
też przyszła nie w tym okresie w którym jej oczekiwano :)
KANDYDAT
KANDYDAT 18.01.2017, 09:23
mogę wam wszystkim obiecać co tylko chcecie, chcecie mannę z nieba? proszę bardzo, chcecie obniżkę rachunków za wodę i kanalizację? proszę bardzo. może zwolnienie z opłat za wywożenie śmieci z posesji? nic prostszego. dorzucę jeszcze ograniczenie podatków do 50 procent a później ... powiem, że NIC NIE MOGĘ i przez 4 lata będę brał pensie 12 000 zł wmawiając wam, że to wina poprzednika. NIC PROSTSZEGO :)
NIC PROSTSZEGO
NIC PROSTSZEGO 18.01.2017, 19:58
to dobre hasło!
o to jest mój kandydat!
o to jest mój kandydat! 18.01.2017, 18:16
Taki człowiek jest w stanie wszystkich zadowolić!
Wspaniały dobry, uczciwy i mądry człowiek :)
Jaskier
Jaskier 17.01.2017, 16:36
No tak życie życiem. WOŚP WOŚPEM a nagonka na burmistrza musi być codziennie na wszystkich stronach. Nie wiem kto kandyduje w tych wyborach ale wiem że ten kandydat już mi obrzydł. To cham i prostak. Nie szanuje nikogo i niczego.
 Mieszkaniec Powiatu Kościerskiego
Mieszkaniec Powiatu Kościerskiego 17.01.2017, 09:03
Gratuluje wszystkim mieszkańcom wspaniałego miejsca zamieszkania i pracy. Gratuluje też osobą (bolek i lolek) zajmującym się kształtowaniem POlitycznego wizerunku NIC NIE MOGĘ ich zaangażowaniu, ciężkiej pracy i miernym wynikom. Oby tak dalej.
Mieszkanka Kościerzyny
Mieszkanka Kościerzyny 17.01.2017, 08:47
Gratuluję mieszkańcom Kościerzyny i całego Powiatu Kościerskiego. Podziękowania za ciężką pracę pracownikom KDK. To wspaniała impreza. Wszystkiego najlepszego.
Mirek k
Mirek k 16.01.2017, 23:21
Przecież Burmistrz Majewski jest członkiem PiS i nawet Pełnomocnikiem PiS w powiecie co prawda ten kościerski PiS rozpieprzył ,ale jest . Może Śniadek dał jemu takie dyspozycje ?
Tego nie wiem
Tego nie wiem 17.01.2017, 07:59
ale wybór dwóch "nowych" pełnomocników w terenie (związanych z PO i lewicą) daje do myślenia w jakim kierunku majka zmierza...to się skończy katastrofą!
orkirstra
orkirstra 16.01.2017, 23:17
To wielki wstyd żeby dzieci zbierały na Owsiaka zamiast On na dzieci to wielki wstyd !
Ona
Ona 17.01.2017, 10:11
Trudno o większego kretyna jakim Ty jesteś!
Jestem dumna z postawy kościerzaków
Jestem dumna z postawy kościerzaków 16.01.2017, 18:27
Wielkie brawa dla mieszkańców Kościerzyny i powiatu . Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości zebranych pieniędzy i cieszę się, że sama też mam w tym swój udział.
Czy to prawda, że
Czy to prawda, że 16.01.2017, 18:17
Burmistrz Michał Majewski, członek PISu będzie kandydować z komitetu bezpartyjnego?
Iga
Iga 16.01.2017, 20:17
dlaczego atakujecie burmistrza na wszystkich stronach, czy nie macie szacunku dla orkiestry i jej wolontariuszy. Po co sobie robicie kampanię nawet tutaj? to są ohydne działania. Cieszę się, że jest reportaż o naszej orkiestrze, cieszę się, że promowane są takie dobre inicjatywy, cieszę się, że ludzie okazali wielkie serce.
Kliko
Kliko 16.01.2017, 22:52
ta brudna kampania przeciwko majce jest już dobijająca. Wszędzie takie durnowate wpisy, aż żal czytać. taka piękna impreza, tyle ludzi, tyle kasy, ale oni tego nie zauważają, tylko pędzą do fotela burmistrza i walczą jak hieny. Wstyd wam powinno być, odpuście chociaż na takich kawałkach
członek PISu Michał Majewski
członek PISu Michał Majewski 17.01.2017, 07:56
to nie jest brudna kampania, Pan Majewski od zawsze był związany z PISem i jest na pewno dumny z tego i zadowolony, że przypominamy mu o miejscu w Partii.
Ewelina
Ewelina 17.01.2017, 13:03
Ale to nie jest artykuł nt. przynależności Burmistrza do partii tylko XXV finał WOŚP ofermo !
"droga" Ewelino
"droga" Ewelino 17.01.2017, 13:28
Pan Burmistrz Michał Majewski jest pierwszym mieszkańcem tego Miasta i wszystko co dzieje się wokoło niego i jego obejścia jest ciekawe i atrakcyjne zwłaszcza jego zapatrywania POlityczne i personalne. Wiadomo, że ostatnio przyjął do pracy swojego ulubieńca Sebastiana który ma wspomóc Jacka który kompletnie sobie nie radził. Teraz widać zmianę na lepsze. Szkoda tylko, że kosztem MOPSu.
Piotr
Piotr 17.01.2017, 14:37
No i dalej zamiast szlachetnym WOŚP to nagonka na burmistrza. Tak nowy kandydat robi sobie brudną kampanię. Czy ten Sebastian nie dostał pracy w KRUS u Dargaczowej? Przecież tam była niezła agera? Prawdopodobnie tam Dargacz wszystkich wciska.
 agera?
agera? 17.01.2017, 15:16
Nie chodzi o "swoich" Pana Burmistrza. Członka PIS.
Czy to prawda, że
Czy to prawda, że 16.01.2017, 17:28
Burmistrz Michał Majewski, członek PISu będzie razem z Darkiem Męczykowskim, członkiem PO tworzyć komitet wyborczy?
Czy to prawda, że
Czy to prawda, że 16.01.2017, 17:36
Piotr Karczewski został szefem PIS w okręgu miasta i będzie tworzył komitet wyborczy z panią Żurawską, po to, aby zniszczyć Jantę.
)
) 16.01.2017, 23:02
O nie ale zestaw, to najbardziej czysta i przeźroczysta uuuuuuuuuuuuuuuuu
szczera
szczera 16.01.2017, 17:49
prawda
Justyna
Justyna 16.01.2017, 15:01
czyli 4,5 zł od każdego mieszkańca .... BRAWO :)
:)
:) 16.01.2017, 13:25
Jak zwykle Karolowi się chciało...brawo :)

Pozostałe