Jasełka dla Kornela

  • 17.01.2017, 09:16 (aktualizacja 18.01.2017, 13:38)
  • Agnieszka Wróblewska
Jasełka dla Kornela
„W Boże Narodzenie wszystko się weseli” pod takim hasłem w kościerskiej Sokolni odbyło się bożonarodzeniowe widowisko wspierające chorego na siatkówczaka Kornelka.

Chyba nie  ma osoby, która nie słyszała  o Kornelku - 2,5 letnim chłopcu chorym na nowotwór złośliwy oka. Walka z chorobą trwa, podobnie jak akcje charytatywne mające ją wesprzeć. 

Czwartkowemu spotkaniu w kościerskiej Sokolni przyświecał jasny cel: Pomoc Kornelkowi. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny jednak każdy kto chciał wesprzeć finansowo walkę Kornela z chorobą mógł to zrobić.

Przypomnijmy, że nadzieją na uratowanie chorego oczka jest dla Kornela kosztowne leczenie w Nowym Jorku w wysokości 1 800 000 tys zł. Pod koniec listopada ubiegłego roku dzięki darczyńcom udało się zebrać ponad 200 000 złotych, teraz po niespełna dwóch miesiącach suma ta wzrosła do 1 100 000.

Jan Dittrich – dyrektor KDK: Myślę, że to jest o tyle także cenne, że sami szukamy tym rzutem na taśmę dodać Kornelowi odwagi i finansowego wsparcia, żeby wreszcie to zbożne dzieło jakim jest ta operacja doszło do skutku

Widowisko bogate było w atrakcje. Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 dali pokaz swoich talentów pod hasłem „W Boże Narodzenie Wszystko się weseli” prezentując wielkie jasełkowe przedstawienie.

Sara: Jasełka będą i bardzo liczymy, że się nam wszystko uda,  zbieramy na Kornelka i liczymy, że uda się nazbierać na to leczenie w Stanach. 

Patrycja: Pomagamy Kornelkowi, bo ma raka oka i chcemy mu pomóc, dlatego tu dziś przyszliśmy i zbieramy na niego pieniążki.

Tego dnia panowała wyjątkowa świąteczna atmosfera nie tylko z powodu bożonarodzeniowego widowiska, ale za sprawą kolęd w wykonaniu Kościerskiego Chóru Żeńskiego oraz Chóru Kaszubskiego Zespołu Tańca i Pieśni „Kościerzyna”.

W wydarzeniu wzięło udział bardzo wielu kościerzynian, a kwota jaką udało się zebrać to 4.963,71 zł.

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

optymista
optymista 18.01.2017, 22:03
Chór KZPiT liczy o wiele więcej osób,na pierwszy rzut oka widać ,że wszystkich nie było,więc nie mogło wyjść idealnie,a liczy się przecież cel,patrz zbiórka dla Kornelka a tych co krytykują,i potrafią lepiej śpiewać niech przyjdą do zespołu, żeby wspomogli tych biednych członków,którzy rzucają wszystko żeby tylko iść na próbę,pośpiewać , zagrać czy zatańczyć ,nabór cały czas trwa....
Optymista inaczej
Optymista inaczej 18.01.2017, 23:34
To chyba trochę chybiony punkt widzenia. Oczywiście, że liczy się przede wszystkim zbiórka dla Kornelka, ale nie wolno artystom lekceważyć widzów, a kiespki poziom przekazu, niestety, trudno nazwać działaniem nacechowanym szacunkiem do odbiorców kultury - niezależnie od tego, gdzie, dla kogo i z jakiej okazji ma miejsce występ.
&*^&%%@@%^U$E#%^U)
&*^&%%@@%^U$E#%^U) 17.01.2017, 14:24
kornel powinien jechaci do nowego jorku

Pozostałe