Ferie zimowe w Strzelnicy. Spotkanie z przyrodą

  • 23.01.2017, 12:17 (aktualizacja 25.01.2017, 12:00)
  • admin 24
Ferie zimowe w Strzelnicy. Spotkanie z przyrodą
Niedawno zapraszaliśmy najmłodszych na ferie do Kościerskiego Domu Kultury przy ul. Długiej. Ale zajęcia odbywają się również w Strzelnicy. W piątki są to spotkania z przyrodą współorganizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Ferie Zimowe w Strzelnicy odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i piątki. To zajęcia skierowane nie tylko do dzieci, mogą w nich brać udział również opiekunowie – często są to babcie, czy dziadkowie, z którymi najmłodsi spędzają wolne od nauki w szkole dni. Zajęcia dobywają się od 10 do 13. Mogą brać w nich udział wszyscy chętni, których pomieści kościerska Strzelnica.

I tak poniedziałek był dniem kaszubskich robótek ręcznych, wtorek: lepienia w masie solnej, środa: wypieku ciastek i pierników, a piątek to czas na spotkanie z przyrodą. Najpierw dzieci przespacerowały się po lesie, by zobaczyć przyrodę otaczającą Strzelnicę. Następnie tematyczne zajęcia przygotowali pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Dzieci dowiedziały się też, jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimą. Wiedzą już teraz, że najlepiej nadają się do tego nasiona słonecznika, konopi, pszenicy i dyni oraz niesolona słonina. Wbrew powszechnie panującej opinii karmienie ptaków chlebem może być dla nich niebezpieczne i doprowadzić do chorób układu pokarmowego. Wszystkich, których interesuje ten temat zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ptaki24.pl, na której oglądać można przekaz z karmników, budek lęgowych i dziupli dla ptaków.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jest
Jest 24.01.2017, 22:56
Te same zajecia moze Ditrich szef ze Swa KS by wymyslil cos nowego nie da sie sluchac w tej Naszej kulturze
 fuj ?
fuj ? 24.01.2017, 11:53
Dobre chęci to nie wszystko.
a ty masz coś więcej?
a ty masz coś więcej? 25.01.2017, 08:54
ani lepiej ani więcej tylko pijar i na siłę promocja!
Wiesiek
Wiesiek 23.01.2017, 23:54
no proszę-można??? można !!!! bez tej "czarnej"pani!!!
Obserwator
Obserwator 23.01.2017, 19:48
Szkoda, ze propagujecie błędna wiedze.
Karmniki powinny być z ograniczonym dostępem do pokarmu. Ptaki nie powinny mieć możliwości siadania na pokarmie. Ich odchody nie powinny się mieszać z pokarmem.
Ponadto nie dokarmiamy kawek i gołębi w takich otwartych karmnikach ze względu na ich coraz większą obecność w miastach a przy tym na szkody, które wyrządzają ( zapychanie kominów, brud od odchodów, roznoszenia pokarmów- korzyść dla szczurów).
Opieka w zimie nad ptactwem z głowa a nie pokazywanie błędnych wzorów dzieciom i ich utrwalenie u dorosłych,

Pozostałe