RYTM dwukrotnym Wicemistrzem Polski!

  • 03.04.2017, 13:39 (aktualizacja 12.04.2017, 11:39)
  • admin 24
RYTM dwukrotnym Wicemistrzem Polski!
Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM rozpoczął wiosnę w wielkim stylu! Kościerscy tancerze wywalczyli dwa tytułu Wicemistrzów Polski i tym samym przepustkę na Mistrzostwa Europy i Świata.

Choreografia autorstwa Łukasza Troki w wykonaniu mini formacji Seniorów dała kościerskiemu zespołowi upragnione srebro Krajowych Mistrzostw w Wałbrzychu. Równie fenomenalnie poradziła sobie liczniejsza formacja seniorów. Tu również choreografem był Łukasz Troka, a występ pokrył się srebrem.

Występy, które widzimy na ekranie nagraliśmy podczas przedpremierowych pokazów formacji, które odbyły się jeszcze przed mistrzostwami w Hali Sokolnia. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jakie trofea przywiozą nasi tancerze z Mistrzostw Polski, ale przyprawiające o ciarki choreografie bardzo zaostrzały apetyt na medale. Wszystko to okupione zostało bardzo dzieżką pracą całego 40-osobowego zespołu.

Joanna Szwed - opiekun Zespołu Tańca Nowoczesnego RYTM: Treningów bardzo dużo, średnio trenujemy około 12 godzin tygodniowo. Ostatnie tygodnie to jest właściwie po 30 godzin naprawdę ciężkiej pracy. Efekty z roku na rok są coraz wyższe. Mogę dodać, że przedwczoraj wróciliśmy z konkursu i do wygrania był Puchar Kujaw i Pomorza i wygraliśmy I miejsce.

Jak się okazuje był to przedsmak kolejnych sukcesów. Występ na Krajowych Mistrzostwach był podwójnie ważny, stawką były nie tylko tytuły, ale też zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy i Świata. Podkreślmy, że w finałach znalazły się wszystkie grupy RYTMU, a przepustki na Mistrzostwa Europy wywalczyły nie tylko formacja i miniformacja seniorów, ale też wszystkie duety. W ten sposób RYTM udowodnił, że jest w szczytowej formie – to największy sukces w historii istnienia zespołu

Joanna Szwed: Każdy rok sprzyja rozwijaniu się, podnoszeniu poziomu tańca i jego rozwoju. I myślę, że ta atmosfera, która tworzy jedną wielką rodzinę. Staramy dorównać się tym najlepszym, a niejednokrotnie znajdujemy się w czołówce, co nas bardzo cieszy.

 Występ przed kościerską publicznością był wyjątkowy, bo na widowni znaleźli się najbliżsi tancerzy. A występ przed rodziną i przyjaciółmi wiąże się często z większymi emocjami, niż ten pod czujnym okiem profesjonalnych jurorów.

Wielkiej radości, którą daje tancerzom występ przed publicznością po prostu nie da się ukryć. Żywiołowa zumba w choreografii Małgorzaty Weiss była tego najlepszym przykładem. 

Zespołowi Tańca Nowoczesnego RYTM dziękujemy za to, że wielkimi literami wpisuje Kościerzynę na taneczną mapę Polski. Coraz częściej renomowane szkoły tańca z wielkich miast pytają: Gdzie jest ta Kościerzyna, w której trenują takie niesamowite talenty? 

BRAWO RYTM!

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Życzliwy
Życzliwy 03.04.2017, 20:14
Niesamowita praca i talenty, podziwiam Was bardzo mocno
Małgorzata Płotka
Małgorzata Płotka 03.04.2017, 19:01
Rytm - brawo !
Mam nadzieje, że teraz pojawią się hojni sponsorzy , żebyście mogli godnie reprezentować nasze miasto na mistrzostwach świata .

Pozostałe