Czy walka ze smogiem potrwa jeszcze 10 lat ?

  • 19.11.2019, 13:31 (aktualizacja 19.11.2019, 15:18)
  • Redakcja
Czy walka ze smogiem potrwa jeszcze 10 lat ?
W ostatnich latach jednym z największych problemów naszego miasta jest zanieczyszczenie powietrza. Za każdym razem, gdy tylko rozpoczyna się sezon grzewczy niebo nad nami przybiera kolor brunatno-żółty a nasze nozdrza zmuszone są do wdychania licznych toksycznych substancji, w tym rakotwórczego benzopirenu.

Więcej w materiale poniżej:


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirosława
Mirosława 19.11.2019, 20:22
Nie jestem ekspertem w dziedzinie smogu ale 10 lat czekać na lepsze powietrze to kpina. Wydaje mi się, że największym zagrożeniem dla nas oprócz starych pieców są ludzie, którzy palą wszystko co wpadnie im w ręce. W ciągu dnia jest lepiej ale jak tylko robi się ciemno to nie można oddychać. Ludzie wiedzą, że ciemność sprzyja procederowi palenia wszystkiego co wpadnie im w ręce. Proponowała bym aby pochylić się nad tym tematem i może straż miejska itp. instytucje wieczorami sprawdzaliby kto truje powietrze, może kary pieniężne? Kaszuby, Kościerzyna, lasy, jeziora, rzeki....smog tutaj nie pasuje!
Senior
Senior 19.11.2019, 16:09
"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem." Słowa te kieruję do Pani Łucji, Pana Michała i pozostałych członków "stowarzyszenia". Wpierw weźcie się za swoje tłumiki i kominy, dopiero potem za cudze.
Przetoczę jeszcze cytat ze strony naszego nadleśnictwa; "Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna".
Łucja
Łucja 24.11.2019, 15:13
Szanowny Seniorze, wzięłam się za swój tłumik - spełnia wymogi, komin też, mieszkanie opalam prądem. Nie jestem za wycofaniem drewna z ogrzewania domów, tylko spalaniem odgórnym, którego efekt to spalanie dymu. Tak można spalać i drewno i węgiel, choć węgla mi szkoda, bo to cenny surowiec dla medycyny i przemysłu. Po prostu szkoda spalać węgla. W naszych działaniach chodzi po prostu o czyste powietrze dla nas i również dla Seniora. z pozdr. Łucja
Benzopiren
Benzopiren 19.11.2019, 17:05
Senior ja przyznam też nie jestem zwolennikiem rezygnowania z opalania węglem czy drewnem. Problemem nie są dwa wcześniej wymienione, ale sposób w jaki je spalamy, myślę że większą uwagę powinno się skupiać na edukowaniu ludzi, że to nie boli i nic nie kosztuje a jedyne co tracimy to około 10 minut bez większej wprawy. Głupotą byłoby też karanie ludzi mandatem czy wymuszanie na nich czegokolwiek za pomocą kar bez wcześniejszych prób edukowaniu w tym zakresie. Mimo to pamiętajmy o tym wszyscy, że wytykanie sobie błędów nie przyspieszy procesu likwidacji smogu a jedynie wzbudzi niechęć do dalszych działań. To o powietrze powinniśmy walczyć jako coś co jest naszym dobrem wspólnym niezależnie od poglądów (w tych czasach niewiele wspólnego nam ludziom zostaje)
Łucja
Łucja 25.11.2019, 20:51
Winniśmy starać się o czyste powietrze, ale też nasze pieniądze! Co zrobić z zadymiaczami, aby zrozumieli, że wypuszczając dym z komina, wypuszczają pieniądze? BO DYM TO ENERGIA, TO PALIWO, ZA KTÓRE PŁACISZ CZŁOWIEKU! KIEDY TO ZROZUMIESZ?

Pozostałe