Wrą prace na budowie obwodnicy!

  • 29.01.2016, 11:20 (aktualizacja 19.02.2016, 10:31)
  • admin 24
Wrą prace na budowie obwodnicy!
Trwa budowa obwodnicy Kościerzyny. Inwestycję wizytowali niedawno miejscy radni, których oprowadzali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy inwestycji. Prace przebiegają zgodnie z planem, a trasa może być gotowa nawet szybciej, niż zakładano.

Miejsca, w których powstanie obwodnica są teraz kompletnie nie do poznania. Po ruchu maszyn ewidentnie widać, że praca wre. Budowa ruszyła pod koniec października. Przez ten czas wykonawca skupił się przede wszystkim na wzmacnianiu podłoża gruntowego. Ten etap jest ukończony w 55%.

Sławomir Rytlewski – GDDKiA, kierownik projektu budowy obwodnicy Kościerzyny: W tym momencie wykonawca, zaznaczam: zgodnie z harmonogramem przez siebie przedstawionym, realizuje roboty ziemne. Głównie skupia się na fundamentowaniu, czyli przygotowaniu podłoża pod nasypy. Są to głównie wymiany gruntów, tak żeby podłoże pod nasypy miało odpowiednią nośność.

 

Prace są realizowane na całej długości planowanej obwodnicy, czyli dokładnie 7 kilometrach i 646 metrach. Na tę chwilę nie ma większych utrudnień, ale cztery miejsca są wyłączone z kontraktu. Tam niezbędne jest jeszcze przeszukanie przez archeologów. Wcześniej wykonawca wykonał sprawdzenie saperskie, podczas którego znaleziono niewypały. Zostały one usunięte, więc teren jest już bezpieczny. Jeśli tempo robót się utrzyma, to obwodnica może postać nawet przed wrześniem 2017 roku.

Sławomir Rytlewski: Wykonawca ma bardzo ambitny plan. Ten plan został przez nas zatwierdzony i jeżeli rzeczywiście wszystko pójdzie zgodnie z założeniami harmonogramu, to być może kierowcy będą mogli po obwodnicy Kościerzyny jechać już przed wakacjami, albo w wakacje 2017 roku.

 

Do tego czasu będziemy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W toku robót zamykane będą niektóre ulice, między innymi Cegielnia, czy Towarowa. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.  

 

 

 

Poniżej również film GDDKiA, pokazujący postępy prac na placu budowy obwodnicy naszego miasta:

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LUK
LUK 07.02.2016, 21:39
Szkobel do zwolnienia
NIE ZWOLNI
NIE ZWOLNI 08.02.2016, 09:17
już jest SWÓJ. dAREK m. nad wszystkim czuwa....
Bili
Bili 04.02.2016, 14:28
Narzekacie na hałas, ruch. A co zrobili ze śmieciami podwyżka była. A teraz nie będą wywozić co dwa tygodnie tylko co 4 tygodnie. Czy to jest normalne? Co na to burmistrz, który siedzi na stanowisku w związku i kasę bierze? Wypowiedzcie się
NIC NIE MOGĘ majka
NIC NIE MOGĘ majka 08.02.2016, 09:14
NIC NIE ZROBI bo poszedł zbawiać Związek a związek POzbawi jego wiarygodności
Robert
Robert 03.02.2016, 13:24
Jak to Burmistrz ma wybudować, no właśnie KOS-EKO tak zarządzane nie istnieje? A Burmistrz nie ułatwia. Na tego typu inwestycje powinny być pieniądze. Ala KOS-EKO twierdzi, że ich nie ma. To gdzie są zyski. A podwyżki, co chwilę występują (prześledźmy 8lat za rządów Czuchy podwyżka goniła podwyżkę. A Majewski władował się jeszcze w Związek Wierzyca.
l
l 02.02.2016, 11:43
My mieszkańcy ulicy Klasztornej mieszkamy najbliżej oczyszczalni ,a nie mamy kanalizacji ,co wy na to?
macie radnego
macie radnego 08.02.2016, 09:16
RADELSKIEGO z Inicjatywy dla...no właśnie dla kogo?
i
i 04.02.2016, 09:11
Jest to śmieszne, bo w okolicy wszystkie wsie mają kanalizację ,a w Kościerzynie pod oczyszczalnią nie ma.
Kos
Kos 03.02.2016, 13:12
Jakie trzeba mieć plecy by się przyłączyć do sieci?.
trzeba znać
trzeba znać 04.02.2016, 10:53
KRÓLIKA
Pytajnik
Pytajnik 03.02.2016, 13:11
Ile trzeba zapłacić by wniosek przeszedł ?.
Brat
Brat 03.02.2016, 13:09
Powinni tego Feniga zwolnić a Majewski na co czeka. Na ......
czeka na POzwolenie
czeka na POzwolenie 04.02.2016, 10:52
Darka M.
Miesszkaniec
Miesszkaniec 03.02.2016, 13:08
To gdzie jest Burmistrz Miasta i nie pomaga Wam, jako mieszkańcom w wybudowaniu Kanalizacji. Uważam, że priorytetem wszystkich gmin ościennych była kanalizacja a w Mieście Kościerzyna nic nie robi się w tym kierunku. Uważam, że powinni wybudować Państwu możliwość przyłączenia się do kanalizacji.
Justyna
Justyna 01.02.2016, 07:06
Wcześnie zaczynają a późno kończą. Owszem jest hałas ( też blisko budowy mieszkam) ale dzięki temu obwodnica zostanie szybciej ukończona i te niedogodności skończą się. Coś za coś niestety a obserwując pracę widzę, że ekipa działa na pełnych obrotach. Może nie wszędzie ale w moim rejonie na pewno.

Co do ceny za ziemię : faktycznie nikt nic nie wie, co budzi niepokój wśród moich sąsiadów, którym pozabierano część gruntu. Oddali bez problemu i nie dziwię się, że chcą wiedzieć za ile. Dziwi mnie opieszałość...

Trzeba zacisnąć zęby i przetrwać utrudnienia, bo pewnych rzecy nie da się przeskoczyć. Pogoda na szczęśćie ułatwia zadanie ,więc trzeba korzystać z możliwości nadgonienia robót.
Pozdrawiam.
Do Burmistrza Majewskiego
Do Burmistrza Majewskiego 31.01.2016, 20:45
Burmistrz Majewski Robi sobie zdjęcia po zburzeniu jednego z obiektów przy ulicy Cegielnia. Zgłoszony problem mieszkańców Przyległej Ul. P Skargi dot. Kanalizacji powinien też być brany pod uwagę włodarzy miasta które było podniosłe w pismach do Burmistrza miasta Kościerzyna. Liczymy na rzetelne podejście do sprawy problemów mieszkańców.
członek Pis
członek Pis 02.02.2016, 11:06
A z Majewskim cokolwiek załatwić to jest nie realne, przecież widać politykę obecnego Burmistrza jest bardzo słaba. Nie nadaje się na to stanowisko
Sławek
Sławek 02.02.2016, 11:02
Walczcie o swoje ja miałem też problemy z KOS-EKO
k
k 31.01.2016, 19:32
Ktoś kiedyś powiedział : dobro ogółu jest ważniejsze od dobra jednostki
kierowca
kierowca 31.01.2016, 18:50
Wszyscy mają telefony ale nikt nie chce mieć nadajników obok siebie - wszyscy chcą jeździć nowymi drogami ale nikt nie chce ponieść żadnych kosztów społecznych---masakra.
cremik
cremik 31.01.2016, 18:29
czy wszyscy są aż tak ograniczeni? plany obwodnicy Kościerzyny były wrysowane na planach z lat 60-tych wiem bo sam je widziałem. Ta cała afera jest nie w tą stronę. Za cały ten bałagan odpowiedzialni są włodarze którzy wydawali pozwolenia na budowę na tych terenach. To jak wydawanie pozwolenia na budowę na terenach zalewowych (mieliśmy tego przykład jak były powodzie i podtopienia w Polsce. Więc całe gadanie dlaczego ja muszę opuścić mój dorobek, pytajcie Burmistrza, Wójta i Starostę. Tyle na ten temat
ja
ja 31.01.2016, 11:41
Na co komu ta obwodnica potrzebna?
haha
haha 01.02.2016, 19:29
żeby takie złoto mogło się wypowiadać
Złoto
Złoto 31.01.2016, 14:15
Zamilcz
xxxx
xxxx 30.01.2016, 22:34
Ludzie ja też bym nie chciała żeby mi ktoś zabrał moją własność bo sobie zdecydował że będzie tam coś budował. Opamiętajcie się!!!!!!!! Nawet jeżeli to dla dobra.............. ale na pewno nie właściciela! Gdzie czasy że własność była świętością?
Rozgoryczona
Rozgoryczona 30.01.2016, 14:53
Tak?? to moze mi powiesz bo ja nie mam pojęcia a grunt mi zabrali juz w listopadzie!
POdpis
POdpis 30.01.2016, 16:20
Tak to jest, jak ktoś chce majątek zbić i nie chce polubownie się dogadać. Wygoogluj sobie co to jest ZRID
Rozgoryczona
Rozgoryczona 02.02.2016, 07:34
Do POdpis
Majątku na obwodnicy nigdy nie miałam zamiaru zbijać, po prostu chce żeby mi dali tyle samo ziemii w podobnej Lokalizacji ile mi zabierają, bo jak wypłaca mi po 20 zł za metr, to nawet 1\5 ziemii sobie nie kupię!!
Rozgoryczona
Rozgoryczona 30.01.2016, 19:34
Polubownie to rozmawiali z właścicielami domów a reszty ludzi nawet nie słuchają, ciekawe czy byłbyś taki mądry gdyby zabrali Ci ziemię i niewiedzialbys ile Ci zapłacą. Albo gdyby zapłacili Ci za metr ziemii wartej 60 zł tylko 20 zł? A co ma do tego decyzja zrid? Logiczne powinno być że za coś co się zabiera trzeba zapłacić godziwe pieniądze. Jakbyś chciał wiedzieć to nie chciałam tej obwodnicy przez moją ziemię, więc nie miałam zamiaru na tym się wzbogacać! Jak jesteś niedoinformowany to lepiej nie zabieraj głosu.
do tych co pierdoły gadaja bo nie wiedzą... klepią co im ślina na język…
do tych co pierdoły gadaja bo nie wiedzą... klepią co im ślina na język da.. bla bla bleee od tego s 01.02.2016, 19:18
Mi też zabierają nie dość ziemie to jeszcze dom warsztaty .. a co za tym idzie pracę.. a co dostane w zamian - plewy.. do tych co mówią że trzeba się pogodzić jeszcze nie raz będą niszczyć życiowy dorobek.. i żeby właśnie Wam tych chytrym bezczelnym dzieciakom wzięli żeby odczuli tak jak my co to znaczy strata..
i
i 02.02.2016, 11:36
Masz rację nam też zabierają ziemię ,przez to nie możemy się rozwijać a nie dają nic w zamian,tylko jakieś grosze ,nie wiem co sobie za kupię chyba tylko chleb.Pozdrawiam
R
R 02.02.2016, 07:30
Święta prawda!!! Nie zrozumie ten, kogo nie dotyczy! Starsi ludzie, którym dorobek zabierają za serce się trzymają a jeszcze jak wylicza te grosze to dopiero będzie..., aż się boję myśleć.
Do zoo
Do zoo 30.01.2016, 15:44
Tak to prawda że ludzi na bruk i nic nie wiadomo.Ziemię pozabierali bez rzadnych rozmów jak za komuny.Bądź cicho to coś dostaniesz a jak będziesz się burzyć to grosze.Taka polityka w Polsce
POdpis
POdpis 01.02.2016, 06:33
Czyli jesteś jednym z tych, co chcieli zbić majątek. Sorry ale tu nie ma debili.
Trzeba zrozumieć
Trzeba zrozumieć 30.01.2016, 13:16
Niektórzy nie rozumieją niedogodności bo gdyby mieszkali obok budowy to by ich zdanie zapewne inaczej wyglądało.Nie mają nic do powiedzenia bo tylko korki w mieście przeszkadzają.A wielu mieszkańców musi znosić i odczuć budowę na własnej skórze portfelu i nerwach.Trochę zrozumienia koscierzacy
Rozgoryczona
Rozgoryczona 30.01.2016, 10:14
Ciekawe kiedy właściciele wywłaszczonych gruntów się dowiedzą za ile je oddali. Może ktoś z prasy się zainteresuje tym tematem? Piszecie ciągle o pozytywnych obwodnicy, nic nie mam przeciwko, ale nikt nie pomyślał do tej pory o nas poszkodowanych!
adwokat
adwokat 01.02.2016, 19:23
gówienko wiedzą wszyscy - ty nie wiesz zoo!! a do rozgoryczona.. nikt nic nie powie dopóty pieniędzy nie dostaną bo każdy się boi że i tych ów plewków nawet nie wypłacą - taka prawda.. ale zobaczycie później wszystko się zmieni gddika będzie siusiać w majty... jak wszyscy co im zabrali się zrzeszy bo tak powinni zrobić
Rozgoryczona
Rozgoryczona 02.02.2016, 07:21
Już się organizujemy i mamy nadzieję że coś wywalczyły, coś znaczy godziwe pieniądze.
zoo
zoo 30.01.2016, 13:52
wszyscy wiedzą za ile i nie siej fermentu
Rozgoryczona
Rozgoryczona 30.01.2016, 15:01
To napisz ile skoro wiesz?!
Wycena
Wycena 01.02.2016, 09:14
po pjanc pjendziesiont za meter
@
@ 30.01.2016, 09:30
Ale numer szybko to wszystko idzie , szooook !
Pod wrażeniem głupoty
Pod wrażeniem głupoty 29.01.2016, 20:35
Przy obwodnicy pracują tacy fachowcy że pod napięciem wyburzają domy a linia zerwana powoduje braki faz i przepiecia na dalszym ocinku że sprzęty w domu się rozwalaja...Kto za to zapłaci?
pzu
pzu 29.01.2016, 21:18
Twój ubezpieczyciel
...
... 30.01.2016, 11:43
Trzeba być bardzo mądrym by tak napisać lecz po fakcie nikt takich okoliczności nie uzna....
POdpis
POdpis 01.02.2016, 06:34
sorry, ale jak widzisz funkcjonowanie ubezpieczeń, gdzie umowę POdpiszesz PO szkodzie?
podPIS
podPIS 01.02.2016, 09:13
typowy polaczek, umowa po fakcie :) o takich rzeczach mysli sie szybciej...
Mieszkańcy....
Mieszkańcy.... 29.01.2016, 20:16
Prace wrą tak oczywiście ale szkoda że nie liczą się z mieszkającymi obok ludźmi.Niszczą gruntowe drogi,ciężki sprzęt i auta przeładowane jeżdżą drogami nieprzystosowanymi a ogrodzenia i domy pękają.Pytanie kto za to odpowie?Hałas od 6 rana nie do wytrzymania,bo tłuką naczepami aż do obrzydzenia.Auta rozwalone bo po co naprawić to co zepsuli.Droga do domu nawieziona tluczniem który do jazdy ciężarówka się nada ale nie osobową,która po 3 miesiącach ma zawieszenie do wymiany.Pytanie kolejne kto za naprawę zapłaci? Walec czy koparka na gąśienicach nie powinny poruszać się po drodze asfaltowej a dzieje się to co dzień.A jeszcze nie raz włącza się przy budynkach wibracje to dopiero wre praca wtedy...Mam nadzieję że to co zepsuli naprawią a czego nie będzie trzeba dochodzić swych praw w odpowiednim urzędzie.My mieszkańcy rozumiemy źe to dla dobra wszystkich ta obwodnica,ale chętnie zaproszę prywatnym autem do siebie władze o 6 rano by miały tak jak my "przyjemnosc"wypić kawę i jeść śniadanie w tym hałasie,a przy okazji zerwać sobie co nie co w samochodzie po drodze
ja
ja 30.01.2016, 19:10
Niestety to prawda, nam również zasypują wyjazd codziennie, więc przejazd bez zahaczenia podwoziem staje się niemożliwy,i tak ma być 2 lata?kto zapłaci za zniszczenia, brak snu i hałas od 6 rano?
POdpis
POdpis 01.02.2016, 06:35
proszę Pani on po mojej drodze szedł :-(
Bili
Bili 30.01.2016, 12:09
6 rano rozpoczyna się dzień i koniec ciszy nocnej. To co mają pracować tylko od godziny 12.00 do 12.15? Wpierw narzeka na korki, teraz na hałas, nie dogodzi. Stukają naczepami? Jeśli nie mają stukać to niech idzie i wymiata każdemu resztki żwiru. Kierowca wie jak ma swą prace wykonywać. To jakby kowalowi zakazać stukać młotkiem.
Malkontent
Malkontent 30.01.2016, 11:49
Zawsze znajdzie się jakiś malkontent... Nie dogodzisz wszystkim... Czyżby to jedna z osób które liczyły na rekompensatę w związku z wywłaszczeniem i się nie doczekały? :O
Zen
Zen 29.01.2016, 21:12
Znaczy co? mają taczkami wywozić?
Do Zen
Do Zen 30.01.2016, 11:45
Taki mądry bo nie dotyczy to zapraszam do pomieszkania przy budowie bo zapewne daleko mieszka....
mieszkaniec
mieszkaniec 01.02.2016, 09:12
Do: Do zen

mieszkam na Towarowej i nie bede plakac. wole pocierpiec 2 lata i przynajmniej probowac rozladowac to juz strasznie zakorkowane miasto. co do pracy od 6. nie ma juz ciszy nocnej. maja prawo. tak samo jak ja mam prawo napierdalac mlotem od 6 rano. TO SIE NAZYWA PRACA. Polecam korki do uszu do kupienia w kazdej aptece.

co innego jak niszcza wjazdy i wyjazdy. tego to juz trzeba dopilnowac. w internecie potrafisz sie wyszalec a juz zwrocic uwage nie? bo ja potrafie i swojego pilnuje.
wygwizdowo
wygwizdowo 01.02.2016, 19:27
a niech ci to "Twoje rozdupczą wiesz " tak jak mi i będziesz siedział cicho w końcu
do wygwizdowo