II Kaszubskie Krwiobiegi za nami!

  • 03.10.2016, 11:46 (aktualizacja 12.10.2016, 13:07)
  • Agnieszka Wróblewska
II Kaszubskie Krwiobiegi za nami!
W czwartek 29 września na terenie kościerskiej Parowozowni odbyły się II Kaszubskie KRWIObiegi Uliczne PCK. Wydarzenie to przyciągnęło blisko 200 osób, a jego celem była promocja zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną.

Biegi stanowią najbardziej popularną i zarazem najprostszą formę sportu. Prowadzenie aktywnego trybu życia poprawia samopoczucie i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Popularyzacja aktywności fizycznej to nie jedyny cel Kaszubskich Krwiobiegów Ulicznych:

Jadwiga Zwara – prezes zarządu rejonowego PCK w Kościerzynie: Celem jest pozyskanie nowych honorowych dawców krwi, w osobie młodzieży już pełnoletniej, która będzie startowała u nas, a jednocześnie promowanie idei honorowego dawstwa krwi.

Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba pełnoletnia, która waży co najmniej 50 kilogramów. Warto pamiętać o tym, że każda grupa krwi jest równie ważna i równie potrzebna. Kaszubskie Krwiobiegi Uliczne przyciągnęły ludzi w każdym wieku, chętnych do podjęcia wyzwania na jednym z dwóch dystansów:

Zbigniew Richert – dyrektor KOSiR: Zapraszamy przede wszystkim dzieci, dystans dla nich przygotowany to jest 1250m, to jest jedno okrążenie po bardzo fajnej okolicy, no i dystans trochę bardziej zaawansowany czyli 2,5km przygotowaliśmy dla gimnazjalistów, szkół średnich i wszystkich tych lubią biegać.

Na mecie dla wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale oraz poczęstunek.
 

Bieg ten okazał się swoistą rozgrzewką przed 22. Biegami Ulicznymi, które odbędą się już 8 października.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Poeta z klozeta.
Poeta z klozeta. 04.10.2016, 22:15
Biegnący mężczyzna - biegacz, biegnąca kobieta - biegunka.
Piękna idea
Piękna idea 03.10.2016, 17:36
Fajna inicjatywa, ale jakoś nikt nic nie pisze. Szkoda, że nie było więcej zasłużonych osób z PCK ;0) i to tych naprawdę solidnie działających

Pozostałe