Minister rolnictwa zwolnił Aleksandra Macha

  • 18.10.2016, 09:38 (aktualizacja 21.10.2016, 13:12)
  • admin 24
Minister rolnictwa zwolnił Aleksandra Macha
Aleksander Mach nie jest już dyrektorem Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Taką decyzję podjął w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi.  Nieoficjalnie mówi się, że powołanie na to stanowisko otrzyma Andrzej Dolny - byly wicedyrektor PODR, a obecnie kierownik biura powiatowego Pomorskiego ODR w Chojnicach.

O tym, że Aleksander Mach straci stanowisko mówiono już od dłuższego czasu. Podobny los spotkał wielu innych dyrektorów ODR-ów. To efekt przeniesienia ośrodków pod jurysdykcje ministerstwa. Na zwolnienie Macha nie zgodziła się Rada Miasta Kościerzyna, ale minister Krzysztof Jurgiel nie wziął pod uwagę tej opinii.

W poniedziałek Aleksander Mach został odwołany ze stanowiska dyrektora PODR w Lubaniu. Teraz radny ma otwarte drzwi do złożenia pozwu do Sądu Pracy. Sytuację skomentował na portalu Facebook.

 

Już wkrótce Aleksander Mach będzie gościem programu „Przesłuchanie”. 

 

_____________________________________________________

Zobacz również:

PODR Przeprowadził się do Lubania (kliknij zdjęcie)

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aleksander
Aleksander 25.06.2017, 20:54
został wymieniony i teraz po czasie okazało się, że to była naprawdę dobra zmiana, bo Lubań odżył, a pracownicy są zadowoleni ze spokojnej i jeszcze bardziej wydajnej pracy.
Oświadczenie.
Oświadczenie. 21.10.2016, 12:59
http://bip.koscierzyna.gda.pl/…
jan
jan 21.10.2016, 10:54
pytania do "przesłuchania"
1. niech wyjaśni w jaki sposób przez 3 lata będąc dyrektorem nie powiększył swojego majątku prywatnego aż nagle od 2015 r. (od rozpoczęcia inwestycji w Lubaniu) ma domek letniskowy, wypasiony sportowy samochód, wycieczki na Bahama..) i...zobaczymy w oświadczeniu co w 2016 roku?
2. Dlaczego przyjmował ludzi z PO do pracy niezgodnie z rozporządzeniem ministra (po politologii osoby ale z PO...)
3. dlaczego oddał majątek za miliony Urzędowi Marszałkowskiemu?
4. Ile nagan, upomnień i zwolnień zastosował w ciągu 4 lat ????? (więcej niż poprzedni dyrektorzy przez 40 lat)
5. dlaczego ludzie w PODR Lubań gnieżdżą się w klitkach (brak tlenu do oddychania). Nowe pomieszczenia a ludzie nie mają warunków do pracy.
6. Dlaczego za jego czasów najwięcej nowo zatrudnionych to ludzie z PO , z Kościerzyny, często bez kwalifikacji i przygotowania zawodowego? Gł.specjaliści i kierownicy komórek (28-30-latkowie)????
Panie Mach!!!
Najwyższy czas na pana degradację. Nie ma pan kwalifikacji do zarządzania ludźmi. Jedynie może do rządzenia - ale to robi się w prywatnej firmie (też niewskazane). FIRMA TO LUDZIE A NIE BUDYNKI!!!!!!!!

Zbigniew
Zbigniew 21.10.2016, 09:01
"Aleksander Mach został wybrany w demokratycznym konkursie"-drogi Józefku- nie masz zielonego pojęcia,że żaden konkurs NIE JEST UCZCIWY-wszystkie są USTAWIONE. wIELOKROTNIE byłem w komisji konkursowej i wiem jak to wygląda-z uczciwością nie ma nic wspólnego.Co najmniej dobę przed konkursem komisja jest ugadana i wie,kto dostanie stołek i za co
Wiktoria
Wiktoria 21.10.2016, 07:49
Naiwność ludzi jest porażająca, "demokratyczny konkurs" to po prostu śmieszne, członkowie PISu mają wiele różnych wad ale nie są tak zakłamani jak POwcy, wiadomo dlaczego P. Mach został dyrektorem. Kolesie z PO wiedzieli, że zrobi wszystko co mu karzą bez względu na koszty. On tylko wykonywał polecenia, a że w czasie swoich rządów manipulował, zastraszał, wyrzucał z pracy traktował ODR jak swój własny folwark to dla "Pana Józefa" pewnie jest nieistotne. Nowy Dyrektor to normalny człowiek i pracowników traktuje jak ludzi. Ma odwagę i przyznaje się, że jest z PISu o P. Machu tego nie można
Kazimierz
Kazimierz 21.10.2016, 08:15
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Po za jednym. Ludzie są coraz mniej naiwni i nie wierzą we wszystko co próbują podać zakłamane media. Ludzie myślą samodzielnie i wyciągają wnioski, jednak na pewne rzeczy nie mają wpływu. Tutaj chcieli pomocy od przewodniczącej rady. Ona jednak nawet nie zainteresowała się sprawą, bo poparła solidarnie swojego kolegę. Gdyby chociaż porozmawiała z ludźmi, gdyby zrobiła jakiś krok, że zależy jej na opinii innych, a nie koleżanki czy kolegi.
Jòzef
Jòzef 21.10.2016, 04:34
Jednak wyborcy PIS mają tyle samo wspòlnego z wiedzą i rozumem co z UFO, skoro pròbują tego gościa powiązać z PO !
Aleksander Mach został wybrany w demokratycznym konkursie a na jego miejsce wybiera się niekompetentnego PiSuara bez konkursu.

Trzeba być z PiS żeby pisać że to dobra zmiana :)
Rafał
Rafał 21.10.2016, 07:20
drogi "mały" przyjacielu, ile złości w Tobie wzbudza fakt, że pan Mach mógł współpracować z jedynie słuszną Partią "POmogę". No cóż czasami możesz się jeszcze zdziwić. Pewnie też nie wiesz, że pan Michał Majewski jest pełnomocnikiem PISu w Kościerzynie. Tak. Z drugiej strony obrażanie człowieka może być przejawem słabości. Wielki Polak powiedział: "zło dobrem zwyciężaj". POmyśl zanim naPISzesz. POzdrawiam wszystkich fanów :)
trafiony zatopiony
trafiony zatopiony 21.10.2016, 00:43
nie mam nic wspólnego z PiS i spać się nie wybieram,gdyż jestem w robocie
tak myślę
tak myślę 21.10.2016, 00:42
i kto teraz poszuka temu panu kolejny stołek??? wszyscy kumple z PO na aucie!!!!już nawet lord nie może nic załatwić,gdyż sam nie ma co robić-ponoć ma własną firmę to może zatrudnić takie indywidualne,kompetentne jednostki
Michaś
Michaś 21.10.2016, 06:28
Lord sam szuka pracy, chodzi po budowach i prosi, aby go przyjęli. Co prawda nadal mąci wodę, ale na nic mu się to zdaje.
rychu
rychu 20.10.2016, 10:01
obyście się nie zdziwili,jak "zegarmistrz PO" zabierze go na ukrainę,tam też można...
odr-owiec
odr-owiec 20.10.2016, 09:30
Mach to przykład młodego i gniewnego, co to próbował wejść w specyficzne środowisko jakim jest doradztwo rolnicze. Jest to spryciarz i karierowicz o dobrym PR, potrafiący chwalić się statystyką- choćby w kwestii wzrostu płac w ODR o 30%. Ale zapomniał dodać że wzrost płac związany bezpośrednio ze wzrostem płacy minimalnej i tyle ile razy wzrosła płaca minimalna, tyle razy cudownie wręczał podległym pracownikom podwyżki. Poza tym ODR to firma doradcza "co mówi samo przez się" tymczasem głównie za jego rządów mocno rozrósł się aparat administracyjny, a liczba samych doradców jako tych pracujących w terenie i bezpośrednio zarabiających na odr wynosi niespełna 30%. Najbardziej niegodziwe z Jego strony to traktowanie podwładnych, jako manager zarządzający dużą firmą powinien zdawać sobie sprawę że straszenie motywujące na dłuższą chwilę nie jest. Budowanie atmosfery strachu w końcu musiało obrócić się przeciw Niemu. I skończył tak jak wielokrotnie sam podkreślał "lekkim ruchem ręki podpiszę każde zwolnienie". Ale tym razem minister był lepszy
ola
ola 20.10.2016, 08:34
Nareszcie można pracować.Super się Pan wypowiedział ,a ile złego spotkało od Pana pracowników.Wszystko powraca do człowieka i zło i dobro . Ma Pan teraz czas na przemyślenie co Pan zgotował pracownikom.
przesłuchanie
przesłuchanie 20.10.2016, 08:27
Pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu są szczęśliwi, że Aleksandra Machera już nie ma w PODR. Koniec terroru.
Dziękujemy Bogu i Ministrowi za tę decyzję.
Bartek
Bartek 20.10.2016, 15:42
Lenie do roboty!
Rafał
Rafał 20.10.2016, 07:46
Panie Mach pan się nie boi całe PO za Panem stoi. Nich się Pan uśmiechnie, życie toczy się dalej, może własny biznesik Pan otworzy? O na przykład otworzy Pan kiosk ruchu albo salonik prasowy? Lubi Pan gazety więc będzie przyjemnie i pożytecznie :)
PO
PO 21.10.2016, 18:00
Jestem pewien, że nie całe PO!
Sąsiad
Sąsiad 19.10.2016, 21:56
Oka Kiedrowicza wyrzucili ze straży pożarnej to może wróci do Lubania. Z komendanta od ognia na dyrektora od bydła. Charakter ma odpowiedni.
jaś
jaś 19.10.2016, 20:23
a może minister chce powołać tego pana do ministerstwa rolnictwa-skoro piszecie,że jest taki dobry i kompetentny???
wiola
wiola 19.10.2016, 20:17
ten wzrok mógłby zabić każdego
pytania do przesłuchania
pytania do przesłuchania 19.10.2016, 17:11
Jak przesłuchanie nie będzie ustawione to powinny paść pytania:
1. Jak Mach znalazł się w PODR? - tylko prawdę niech powie a nie że konkurs wygrał?
2. Dlaczego swego czasu wykupił cały nakład Gryfa Kościerskiego i co otrzymał w zamian?
3. Czy zapomniał wół jak cielęciem był?
dopisujmy - pytania do przesłuchania
dopisujmy - pytania do przesłuchania 20.10.2016, 05:59
Czy dalej będzie pan kupował gazety dla Zdzcha z Szynajdy?
jesień to czas zmian
jesień to czas zmian 19.10.2016, 12:27
Zaczynamy od sprzątania ogródków, sadów i obejścia, później sprzątamy groby. Ty razem POsprzątaliśmy też tam gdzie nikt dotąd nie chciał zaglądać bo było straszno. Dobrze, że mamy jesień a po niej zimę czas ciepłego kominka, choinki pachnącej w pokoju i prezentów. Czas zmian nadszedł ze świeżym powiewem!
Poprostu tak było
Poprostu tak było 19.10.2016, 13:17
były dyrektor sprzątnął wszystkich nie pasujących do jego POtrzeb zaraz jak wszedł do placówki, bez żadnych skrupułów
Li