Filip Komar z Kościerzyny został mistrzem świata juniorów w pływaniu w płetwach. Sukces przyszedł podczas zawodów Pucharu Świata we Francji. Zawody odbyły się w mieście Aix-en-Provence w dniach 24–26 kwietnia 2026 roku.
Filip pokonał wszystkich rywali na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. To jego pierwszy złoty medal Pucharu Świata w karierze. Wcześniej, już w pierwszym bloku zawodów, wywalczył brąz na dystansie 50 metrów. Na dwustu metrach zajął piąte miejsce.
Brąz dla Tymona Dacha
Drugi pływak z Kościerzyny, Tymon Dach, też wrócił z medalem. Wywalczył trzecie miejsce na dystansie 400 metrów. Pobił przy tym swój życiowy rekord wynikiem 4:06,27. Tymon startuje w młodszej kategorii Junior II, czyli do 15 lat.
W innych wyścigach Tymon zajmował piąte lokaty. Na pięćdziesięciu metrach zabrakło mu zaledwie 0,13 sekundy do medalu. Na setce do podium dzieliła go jedna sekunda.
Wsparcie sponsora i kolejne wyzwania
Starty Filipa Komara w Pucharze Świata wspiera firma PB Granit. Dzięki temu zawodnik regularnie mierzy się z najlepszymi juniorami na świecie.
„Te starty pozwalają mi systematycznie się rozwijać i walczyć z najlepszymi" — Filip Komar, zawodnik KS Aqua Sport Kościerzyna.
Obaj kościerzacy reprezentują na zawodach zagranicznych klub Delfinek Chodzież. Na co dzień jednak trenują w Kościerzynie pod barwami KS Aqua Sport. Teraz przed nimi najważniejsza krajowa impreza sezonu — Mistrzostwa Polski w Szczecinie w dniach 16–17 maja 2026 roku.








Napisz komentarz
Komentarze